Latvijā nodokļu sistēma beidzot ir jāliek mierā, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Plānotās nodokļu izmaiņas – attiekšanos no minimālajām sociālajām iemaksām, bet tā vietā palielinot mikrouzņēmumu nodokļa likmi līdz 15% – Rimšēvičs nekomentēja, taču uzsvēra, ka nodokļu politikai ir jābūt stabilai. “Beidzot nodokļu sistēmai ir jāliek miers. Tas ir pats svarīgākais, lai ir stabila nodokļu sistēma,” teica Latvijas Bankas prezidents.

Viņš atzīmēja, ka nodokļu politikai vajadzētu būt zināmai vismaz četrus gadus uz priekšu.

Rimšēvičs arī kritizēja Latvijas pasūtīto nodokļu politikas pētījumu no Pasaules Bankas, kurš izmaksās 300 tūkstošus eiro. Viņaprāt, ārvalstu ekspertu viedoklis nebūs objektīvs, šādu pētījumu vietējie eksperti varētu veikt daudz kvalitatīvāk un lētāk. “Tas ir traki, ka izmantojam dārgus ārvalstu pakalpojumus, kuru pētījumus beigās nemaz neizmantojam. To naudu varēja tērēt daudz lietderīgāk,” teica centrālās bankas vadītājs.

Kā ziņots, pašlaik koalīcijai piedāvāts attiekties no minimālajām sociālajām iemaksām, bet tā vietā palielināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi līdz 15%. Starp valdošās koalīcijas partijām gan joprojām nav vienprātības par atbalstu šim piedāvājumam, jo “Vienotība” nobremzējusi lēmuma pieņemšanu, aizbildinoties ar nepieciešamību vispirms redzēt konkrētu ieceri un aprēķinus.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube