Francijas policija pirmdien aizturējusi 11 cilvēkus, kas tiek turēti aizdomās par palīdzību ieroču sagādāšanā radikāli noskaņotajam islāmistam, kurš jūlijā ar kravas mašīnu ietriecās cilvēku pūlī Nicā, nogalinot 86 cilvēkus, atklāja izmeklēšanai tuvu stāvoši avoti.

Desmit aizdomās turamie, tostarp viens vai vairāki albāņi, tika aizturēti dažādos Nicas rajonos, un vēl viens aizdomās turamais tika aizturēts Nantē, atklāja avoti.

14.jūlijā 31 gadu vecais tunisiešu izcelsmes Francijas pilsonis Muhameds Lauežs Bulels ar kravas automašīnu iebrauca Bastīlijas dienas svinētāju pūlī Francijas kūrortpilsētā Nicā, nogalinot 86 cilvēkus un ievainojot vairāk nekā 400, līdz viņu nošāva policija.

Upuru vidū bija 19 valstu pilsoņi.

Policija uzskata, ka 11 aizturētie sazinājušies un sadarbojušies ar trim personām, kas tika aizturētas jūlijā un apsūdzētas par ieroču piegādāšanu Bulelam.

Viens no avotiem norādīja, ka 11 aizturētie, iespējams, nav zinājuši par uzbrukumu, bet viņi pieder noziedzīgajām aprindām, kas bija iesaistītas ieroču kontrabandā.

Nantē aizturētais aizdomās turamais iepriekš dzīvojis Nicā, piebilda avots.

Par saistību ar Bulelu līdz šim apsūdzības izvirzītas sešiem cilvēkiem, bet prokuratūrai vēl jāpierāda, ka kāds no tiem zinājis par Bulela plāniem sarīkot teroraktu.

Teroristu grupējums “Islāma valsts” pēc uzbrukuma Nicā paziņoja, ka Bulels bijis grupējuma sekotājs.

Izmeklētāji atklāja, ka viņš cietis no depresijas un, acīmredzot, ļoti strauji pievērsies radikāliem uzskatiem.

 


Foto: reuters

 

Saistītās tēmas: Nicatraģēdija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube