Veicot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informācijas sistēmu modernizācijas pasākumus, uz laiku nav pieejamas vairākas VID informācijas sistēmas.

VID pārstāvji aģentūrai BNS pavēstīja, ka nav pieejama Akcīzes preču pārvietošanas un kontroles sistēma (EMCS) un Elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS). Iespējami traucējumi arī informācijas pieprasīšanai Publiskojamo datu bāzes sadaļās “Speciālas atļaujas (licences) un izziņas darbībām ar akcīzes precēm” un “Nodokļu parādnieki”. Pārslēgšanās uz saistītajām informācijas sistēmām EMDAS, MKD no EDS darbojas.

Saistībā ar EMCS nepieejamību nepieciešamības gadījumā VID lūdz lietot atkāpšanās procedūru atbilstoši sniegtajiem norādījumiem VID mājaslapā.

Ņemot vērā šā brīža EDS un citu VID informācijas sistēmu nepieejamību, visas tās deklarācijas un dokumenti, kuru iesniegšanas termiņš ir šodiena nodokļu maksātāji varēs iesniegt tiklīdz VID informatīvo sistēmu darbība tiks atjaunota. Atbildība par termiņa kavēšanu netiks piemērota.

VID vērš uzmanību arī uz to, ka tehnisku iemeslu dēļ VID publiskojamo datu bāzē nevar tikt aktualizēta informācija par 14.decembrī publicētajiem lēmumiem, tajā skaitā par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistrāciju un izslēgšanu no PVN maksātāju reģistra. Ja nepieciešams par to pārliecināties, 14.decembra lēmumi pieejami VID mājaslapā.

VID intensīvi strādā, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu informācijas sistēmu pieejamību.

Dienests atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai VID mājaslapā “vid.gov.lv” un sociālajos tīklos.

Saistītās tēmas: EDSInformācijas sistēmasmodernizācijaVID

youtube icon
Abonēt youtube