Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ceturtdien paziņoja, ka Lielbritānija piešķirs papildu 20 miljonus mārciņu (23,9 miljonus eiro) palīdzībai visneaizsargātākajiem cilvēkiem Sīrijas pilsētā Alepo, paziņojusi Lielbritānijas premjerministre Terēze Meja.

Alepo austrumdaļas mēra Brita Hagi Hasana uzrunai Eiropas Savienības (ES) līderu sanāksmē Briselē bijusi ietekme uz ES 28 līderiem, sacīja Meja.

“Alepo mērs mums sacīja, ka mēs nevaram atgūt tos, kurus mēs esam zaudējuši, taču mēs varam glābt palikušos,” reportieriem pavēstīja Meja. “Un tas mums tagad ir jādara.”

“Prezidents [Bašara al] Asads un viņa atbalstītāji Krievija un Irāna ir atbildīgi par traģēdiju Alepo,” sacīja Meja. “Viņiem tagad ir jāatļauj ANO nodrošināt tur palikušo civiliedzīvotāju drošu evakuāciju.”

Kā ziņots, ANO miera sūtnis Sīrijā Stafans de Mistura ceturtdien pavēstīja, ka Alepo austrumos, kur sākta evakuācija, joprojām atrodas aptuveni 50 000 cilvēku, galvenokārt civiliedzīvotāji.

“Tur ir 50 000 cilvēku, tostarp 40 000 civiliedzīvotāju (..). Pārējie ir kaujinieki, no 1500 līdz 5000, un viņu ģimenes,” paziņoja Mistura.

Turcija iepriekš ziņoja, ka Alepo austrumos, visticamāk, atrodas 80 000 līdz 100 000 civiliedzīvotāju.

Alepo austrumdaļa nemiernieku rokās nonāca 2012.gadā, bet 22.septembrī sākās režīma spēku operācija tās atgūšanai, ko atbalstīja arī Krievijas kara aviācija.

Sīrijas režīma spēkiem izdevies sagrābt teju visus nemiernieku kontrolētos rajonus Alpo austrumos, no kurienes ceturtdien tiek evakuēti ievainotie, civiliedzīvotāji un kaujinieki.

Saistītās tēmas: AlepoLielbritānijaPalīdzība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube