Auto sprādzienā Kajseri pilsētā, Turcijas vidienē, sestdien nogalināti 13 karavīri, bet 55 cilvēki ievainoti, amatpersonas, norādot, ka ievainoto vidū ir arī civilisti.

Sprādziens noticis līdzās Erdžijesa universitātei ap plkst.8.45. Eksplozijas mērķis bijis karavīru autobuss.

No 55 ievainotajiem 12 cilvēki atrodas slimnīcu intensīvās aprūpes nodaļās, bet sešu stāvoklis ir kritisks, sacīja iekšlietu ministrs Sileimans Soilu.

Atbildību par sprādzienu neviens grupējums nav uzņēmies.

Sprādziens bija “terorakts”, sacīja Kajseri provinces gubernators Sileimans Kamči, norādot, ka mīnēto auto detonējis spridzinātājs pašnāvnieks.

Sprādzienā cietuši karavīri, kas Kajseri atradās iepirkšanās braucienā savā brīvajā laikā, vēsta Turcijas telekanāls NTV.

Turcijas kurdu Tautas demokrātiskā partija (HDP) apliecināja, ka tā “visstingrākajā veidā” nosoda Kajseri sprādzienu, vienlaikus paužot nožēlu par vardarbību, kas nerimstas valstī.

Par asiņainajiem teroraktiem, kas šogad notikuši Turcijā, tiek vienoti kā kurdu ekstrēmisti, tā džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

“Nodevīgās frakcijas” par uzbrukuma mērķi izraudzījušās Kajseri Gaisa spēku brigādes desantniekus, kas bija apmācīti, lai “vienīgi garantētu mūsu tautas drošību”, pēc eksplozijas sacīja Turcijas vicepremjers Veisi Kainaks.

Sprādziens, “diemžēl, ir līdzīgs” aizvadītajā nedēļas nogalē Stambulā notikušajām eksplozijām, kurās dzīvību zaudēja 44 cilvēki, atzina vicepremjers. Atbildību par tām uzņēmies grupējums Kurdistānas Brīvības vanagi – radikāļi, kas atšķēlušies no Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) bruņotajiem separātistiem.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: SprādziensTurija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube