Vairāk nekā divi miljoni pasaules iedzīvotāju ik dienas cīnās ar hronisku noguruma sindromu, kam raksturīgs ārkārtīgs, novājinošs nogurums.  Kaut arī ar šo sindromu sirgst vairāk cilvēku, nekā no multiplās sklerozes vai dažādu formu vēža, zinātniekiem vēl nav izdevies noskaidrot to, kādēļ rodas šis sindroms.

Tomēr zināms ir tas, ka ar hroniski nogurumu varam saslimt mēs visi, neatkarīgi no vecuma, ādas krāsas un dzimuma. Taču sievietēm ir tieksme ar to sasirgt daudz biežāk nekā vīriešiem.

Šeit būs 6 visizplatītākie simptomi, kas liecina, ka tevi skāris hronisks noguruma sindroms.

1. Tu jūties izsmelta: laiku pa laikam ir normāli, ja pēc garas darbadienas jūtamies izsmeltas. Tomēr hroniska noguruma radītā tukšuma sajūta ir daudz kas vairāk, nekā tikai nogurums. Šis nogurums slēpjas dziļi tavos kaulos un tas rada sajūtu, ka nav spēka pat veikt elementārākos ikdienas darbus – doties strādāt, uz skolu vai socializēties ar citiem.

2. Nekādi nespēj iemigt vai vispār palikt nomodā: 80% no tiem, kas cīnās ar hronisku nogurumu, sūdzas par miega traucējumiem. Kaut arī spēki ir pilnībā izsīkuši, nekādi nespēj iemigt. Bet, kad esi pamodusies, nekādi nespēj noturēt vaļā acis un ir sajūta, ka nemaz nebūtu gulējusi.

3. Nespēja koncentrēties: cilvēki uzskata, ka hronisks nogurums ir vienkāršs nogurums, tomēr tam ir arī citi simptomi – aizmāršība, nespēja koncentrēties un ātri vien tiek novērsta tava uzmanība.

4. Katra darbība tevi nogurdina: vai tā bija vienkārša pastaiga vai nespēja izlemt, ko dāvināt mīļajiem Ziemassvētkos, katra fiziska un emocionāla aktivitāte tev liek iesvīst un pēc tās jūties izsmelta. Ik reiz, kad kaut ko dari, ir sajūta, ka būtu pievārējusi trešo pasaules karu.

5. Tu esi nestabila: bieži vien zūd pamats zem kājām un šķiet, ka kājās nav spēka. Zinātnieki uzskata, ka šo stāvokli var dēvēt par ortostatisko neiecietību – stāvot kājās samazinās asins cirkulācija uz smadzenēm, radot disbalansu un sajūtu, ka kājās nav spēka.

6. Sāp viss tavs ķermenis: daudzi, kas sirgst ar hronisku nogurumu, apgalvo, ka bieži mokas ar galvassāpēm, locītavu sāpēm, muskuļu sāpīgumu un iekaisušu kaklu. Bieži vien sāpes kaklā nav no tā, ka tas būtu iekaisis, bet šķiet, ka sāp dziļie muskuļi tajā.

Saistītās tēmas: Bezmiegshronisks noguruma sindromsnogurums

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube