Uzņēmumiem par veiktajām investīcijām turpinās piemērot uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi, paredz šodien Ministru kabineta komitejā atbalstītā Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātā atbalstāmo investīciju projekta pieņemšanas un īstenošanas kārtība.

Kārtība paredz, ka investīciju projekta pieteikumus ir tiesīgi iesniegt saimnieciskās darbības veicēji un ārvalstu komercsabiedrības, kuras Latvijā reģistrētas kā nodokļu maksātāji.

Noteikumi paredz, ka UIN atlaides saņēmējam ir pienākums informēt ekonomikas ministra izveidotu investīciju projektu izvērtēšanas komisiju par saņemtu vai plānotu citu valsts atbalstu. Tāpat noteikumi paredz, ka projekta iesniedzējs UIN atlaidi varēs apvienot ar citu valsts atbalstu.

Plānots, ka UIN atlaide tiks piemērota procentuāli no projektā plānoto ieguldījumu summas.

Par EM izstrādāto priekšlikumu vēl jālemj Ministru kabinetam, bet līdz tam dokuments vēl jāprecizē un jāsaskaņo. Plānots, ka jaunā kārtība stāsies spēkā 2017.gada 1.janvārī un projekta pieteikumus varēs iesniegt līdz 2019.gada 31.decembrim.

Valdība uzņēmumiem par veiktajām investīcijām piešķir UIN atlaides kopš 2012.gada. EM informē, ka līdz šim UIN atlaides pret investīcijām saņēmuši 26 uzņēmumi, tostarp “Dobeles dzirnavnieks”, “Baltic Crystal”, “Tērvetes AL”, “AKG Thermotechnik Lettland”, “Olainfarm”, “Latvijas Mobilais telefons”, “Latvijas Finieris”, “Bite Latvija”, “Cross Timber Systems”, “Livonia Print”, “Plantos”, “Rīgas piena kombināts”, “Aduga”, “Alfa agro”, “Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca”, “Valmieras stikla šķiedra” u.c.

Saistītās tēmas: AtlaidesInvestīcijasUIN

youtube icon
Abonēt youtube