Drudžainās dienās miegs ņem virsroku teju pār visu – ēdienu, veļas mazgāšanu nu burtiski pār visu, arī atbilstošu sejas kopšanu. Jo brīžos, kad esam nogurušas, mums nav pat tik daudz enerģijas, lai pirms došanās pie miera nomazgātu seju. 

Kas gan var notikt, vai ne? Jāteic, daudz kas – tavai sejai nakts laikā būs jāizcieš pamatīgas mokas.

“Netīrumi, grims, eļļas un daļiņas no piesārņotās vides, kā arī atmirušās šūnas dienas laikā uz ādas uzkrājas lielā daudzumā,” skaidro dermatologs Džošua Zeihners. 

Ja nemazgā seju ik vakaru, uz sejas sakrājušies netīrumi rada dažādas problēmas, piemēram, āda kļūst pelēcīga, sausa vai pat izveidojas pūtītes un akne. 

Noskaidro, kādas 6 sejas problēmas var rasties, ja ik vakaru atbilstoši neattīri ādu!

1. Sausums

Saskaņā ar tavu diennakts ritmu, vakaros āda dabiski kļūst sausāka. Ja uz sejas ir netīrumi, grims un eļļas, āda kļūst vēl sausāka, radot kairinājumu. Un kas ir sliktāk, sadziedēt sausu, pleķainu ādu ir grūtāk, nekā piespiest sevi ik vakaru atbilstoši to notīrīt!

2. Pelēcīga, nedzīva ādas krāsa

Ja uz tavas sejas ādas ir atmirušas šūnas, tās neļauj gaismai atbilstoši mirdzēt uz tās, padarot ādu pelēcīgu un teju vai nedzīvu. Tieši tādēļ tikko notīrīta āda izskatās mirdzoša un jauneklīga. Atmirušās šūnas to nedara. 

3. Iekaisums

Kad sejas āda ir veselīga, tā darbojas kā barjera pret ārējo vidi un tās negatīvo ietekmi (piemēram, paliek mitrināta aukstā laikā, sausā dienā). Taču, kad uz sejas ir ilgi stāvējusi kosmētika, ārējās vides radītie netīrumi, āda zaudē savu spēju sevi pasargāt. Iedomājies, ka sejas āda ir kā ķieģeli un cements. Ķieģeļi ir sejas ādas šūnas un cements ir lipīdi, kas uz ādas saglabā nepieciešamo, veselīgo mitruma līmeni.

Kad barjera ir izjaukta, nav vairs tik daudz lipīdu, kas ļautu ādā saglabāt nepieciešamo mitruma līmeni, pakļaujot to ārējās vides negatīvajai ietekmei.

Tas viss noved pie iekaisumiem, kas izskatās kā ādas apsārtums, nieze, zvīņošanās un visa tā apvienojums. 

4. Akne

Liekie netīrumi, eļļas, sviedri un grims visas dienas laikā uzkrājas ādas šūnās. Āda nespēj atbilstoši elpot, tādēļ uzkrājas arvien vairāk eļļas un lipīgas šūnu daļiņas, aizbloķējot ciet visas poras. Tajā brīdī sāc pamanīt, ka veidojas pinnes. Atceries, jo vairāk krāj uz sejas, jo grūtāk to notīrīt. Tādēļ vieglāk ir ik dienas seju tīrīt. 

5. Miežgraudi un infekcijas

Jā, tie kaitinošie un nepatīkamie punktiņi acu rajonā veidojas tieši tādēļ, ka pirms došanās pie miera, neesi notīrījusi seju.

Atgādinām vēlreiz – neadekvāta kosmētikas noņemšana veido tādu kā blokādi, neļaujot ādai elpot, un dažkārt pat ādā ieberzējot arvien vairāk netīrumu, īpaši acu rajonā tas ir bīstami. Rezultātā veidojas miežgraudi.

Un iedomājies, ja tev uz sejas ir kāda brūce, piemēram, no pinnēm, cik slikti ir, ja ikdienā uzkrātie netīrumi nonāktu tajās! Protams, veidotos infekcijas, kuras ārstēt jau ir daudz sarežģītāk, nekā kārtīgi nomazgāt seju.

6. Pāragra ādas novecošanās

Ik dienas mūsu seja ir pakļauta brīvo radikāļu ietekmei – iekaisumi un sejas ķīmiskā sastāva izmaiņas (samazināts kolagēns, izmainās DNS un dažkārt palielinās pigmentācijas plankumu veidošanās un nevienmērīga ādas krāsa). Ik dienas mazgājot sejas ādu, tu mazini iespējamību, ka brīvie radikāļi ietekmēs tavu skaistumu. 

Saistītās tēmas: grimsgulēšana ar grimumiegssievieteskaistums

youtube icon
Abonēt youtube