Uzticēšanās plaisa starp sabiedrību un politiķiem kļūst arvien lielāka, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Jautāts, vai ar pēdējā laika lēmumiem, īpaši nodokļu jautājumos, politiķi nav zaudējuši sabiedrības uzticību, prezidents atbildēja, ka ir “grūti zaudēt to, kā nav, jo uzticības politiķiem, protams, nav, un arī šī plaisa starp sabiedrību un parlamentu, sabiedrību un valdību tikai aug plašumā”.

Lūgts komentēt, kas tad politiķiem tagad būtu jādara, lai uzticības plaisu vēl vairāk nepalielinātu, Vējonis pauda viedokli, ka patlaban svarīgākais ir novērst iepriekš pieļautās kļūdas nodokļu regulējumā un panākt to, lai veiktie labojumi laikus stājas spēkā. Pēc tam savukārt premjera uzdevums būs vērtēt, kurš ir atbildīgs par izveidojušos situāciju, uzskata valsts pirmā persona.

“Katrai kļūdai vienmēr apakšā ir kāds konkrēts vārds, uzvārds. (..) Tas, ka valdība un parlaments ir atbalstījuši, (..) vēlreiz apliecina, ka ne vienmēr parlamentā deputāti pilnībā iepazīstas ar visām piedāvātajām likuma normām, bet notiek balsošana pēc partijas principiem. (..) Ir jāpalielina pašu politiķu atbildība par katru pieņemto lēmumu, lai tiešām viņi sekoti līdzi tam, ko paši pieņem,” pauda Vējonis.

Kā ziņots, Saeima šodien galīgajā lasījumā plāno lemt par mikrouzņēmumu nodokļa likmes palielināšanu un atteikšanos no minimālām sociālām iemaksām. Tādējādi pēdējā brīdī iecerēts mainīt 2015.gadā apstiprināto nodokļu maksāšanas kārtību, kura būtu stājusies spēkā 2017.gada 1.janvārī.

Saistītās tēmas: PolitiķiUzticēšanāsVējonis

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube