Latvijas iedzīvotāju vēlme piedalīties loterijās un iegūt lielos laimestus pieaug ar katru gadu, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

“Cilvēki ar katru gadu arvien vairāk piedalās loterijās, jo ir palielinājusies gan loteriju daudzveidība, gan laimestu skaits,” sacīja Birne, piebilstot, ka īpaši aktivitāte pieauga tad, kad “Latvijas Loto” iesaistījās starptautiskajās loterijās, kur laimesti mērāmi vairākos miljonos eiro.

Viņa stāstīja, ka loterijas ir populāras iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem vidū, kas cer laimēt lielos laimestus.

Viņasprāt, lielie loteriju laimesti būtu jāapliek ar nodokli un, iespējams, to varētu piesaistīt iedzīvotāju ienākuma likmei. Birne uzskata, ka ar nodokli varētu aplikt laimestus, kas lielāki par 3000 eiro.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece arī pastāstīja, ka gadā apmēram 300 laimesti ir lielāki par astoņiem tūkstošiem eiro. “Man gan nav informācijas, cik katrs laimests ir liels,” piebilda Birne.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija atbild par valsts politiku izložu un azartspēļu organizēšanā. Iestādes galvenie uzdevumi ir nodrošināt, lai azartspēles patērētājiem ir drošas, azartspēļu un loteriju organizētāji atbilst likumā noteiktajām prasībām, kā arī nodrošināt azartspēļu un loteriju kontroli un uzraudzību, lai tās tiktu organizētas tikai atbilstoši valsts normatīvo aktu prasībām, un nodrošināt patērētāju interešu aizsardzību un veidot ieguldījumu, lai samazinātu iespējamo sociālo risku, kas saistīts ar azartspēlēm.

Saistītās tēmas: laimestsLoterijas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube