Lietuvas jaunais premjerministrs Sauļus Skvernelis savā pirmajā ārvalstu vizītē kopš stāšanās amatā janvārī dosies uz Latviju, apstiprināja Lietuvas valdības preses dienestā.

Vīzītes laikā 12.janvārī Skvernelis tiksies ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni, premjeru Māri Kučiniski un parlamenta spīkeri Ināru Mūrnieci.

Tikšanos laikā plānots runāt par divpusējo sadarbību, drošības politiku, reģionālās infrastruktūras projektiem, Eiropas Savienības darba kārtības jautājumiem un reģionālo sadarbību.

Arī Lietuvas jaunais parlamenta spīkers Viktors Pranckietis Rīgu izvēlējās par savas pirmās ārvalstu vizītes pēc stāšanās amatā galamērķi.

Pēc vizītes Latvijā Skvernelis dosies uz Igauniju, kur piedalīsies Baltijas Ministru padomes sanāksmē.

Februārī Lietuvas premjeram paredzēta vizīte Briselē, kur viņš tiksies ar NATO un Eiropas Komisijas amatpersonām. Tāpat februārī viņam paredzēta vizīte Vācijā.

Jau vēstīts, ka Lietuvā 13.decembrī amata zvērestu deva jaunās Zemnieku un zaļo savienības un Sociāldemokrātu partijas koalīcijas valdības premjerministrs Skvernelis un ministri. Bijušais policijas ģenerālkomisārs un iekšlietu ministrs Skvernelis bija Zemnieku un zaļo savienības saraksta līderis vēlēšanās, kurās partija uzvarēja, iegūstot 59 mandātus jaunajā Seima sasaukumā.

 


Foto: ve.lv

Saistītās tēmas: Lietuvas PremjersSauļus SkvernelisVizīte

youtube icon
Abonēt youtube