“Masīva vardarbības pieauguma” rezultātā apšaudes, arī ar smago bruņojumu, Donbasa frontē Ukrainas karaspēka un promaskavisko teroristu starpā sasniegušas līmeni, kāds nav pieredzēts pēdējo mēnešu laikā, ceturtdien brīdināja Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO).

Kopš svētdienas nogalināti teju desmit Ukrainas karavīri. Teroristi kritušo skaitu savās rindās neatklāj.

Pēdējo nedēļu laikā reģistrēto pamiera pārkāpumu skaits pieaudzis par 75%, apliecināja EDSO monitoringa misijas vadītāja vietnieks Aleksandrs Hugs.

Smagā bruņojuma pielietojums, kas ir aizliegts 2015.gada februāra miera līgumā, pieaudzis par 300%.

“Aizvadītajā nedēļā mūsu novērotāji reģistrēja 885 mīnmetēju, tanku, artilērijas un reaktīvās zalves uguns sistēmu šāviņu sprādzienus. Vēl vienu nedēļu iepriekš viņi reģistrēja 242.”

“Aiz šiem sausajiem skaitļiem ir masīvs vardarbības pieaugums,” Hugs sacīja žurnālistiem.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

 


Foto: Maxim Dondyuk

Saistītās tēmas: DonbassESDO

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube