Tuvojoties gada noslēgumam un svētku laikam, iedzīvotāju vidū manāms pozitīvs noskaņojums, liecina jaunākais “Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījums.

Novembrī, salīdzinot ar oktobri, par trīs punktiem uzlabojies iedzīvotāju nākotnes prognožu vērtējums, tāpat optimistiskas pārmaiņas jaušamas gan tagadnes, gan kopējā noskaņojuma vērtējumos, kas pakāpušies par diviem indeksa punktiem, informē pētījuma veicēji.

Oktobrī iedzīvotāju kritika bija nesaudzīga teju visās pozīcijās, tomēr lielākais kritums bija vērojams Latvijas ekonomiskā stāvokļa (-9 punkti) un kopējās situācijas attīstības vērtējumos (-18 punkti). Novembrī, iedzīvotāju noskaņojumam būtiski mainoties, kopējās situācijas vērtējums uzlabojies par astoņiem indeksa punktiem (no -33 līdz -25), tāpat optimistisks kāpums vērojams arī Latvijas ekonomiskā stāvokļa izmaiņu vērtējumā, kas pieaudzis no -29 līdz -23 indeksa punktiem.

Kā liecina pētījuma rezultāti, pozitīvs novērtējums vērojams ne tikai valsts ekonomiskā stāvokļa, bet arī ģimeņu materiālā stāvokļa prognozēs. Novembrī tas audzis par diviem indeksa punktiem jeb no +4 līdz +6.

Neskatoties uz optimistiskām izmaiņām, darba izredžu vērtējums iedzīvotāju vidū tomēr guvis kritisku novērtējumu. Kā liecina dati, iedzīvotāji gana pesimistiski raugās uz iespējām atrast labu darbu, turklāt novembrī šīs bažas tikai palielinājušās, vērtējumam noslīdot no -38 līdz -42 punktiem.

“Baltic International Bank Latvijas barometrs” ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

Pētījuma mainīgajā daļā novembrī tika noskaidrots arī iedzīvotāju viedoklis par to, cik Latvijai veiksmīgs bijis 2016.gads, kuri ir lielākie Latvijas sasniegumi šajā gadā, kurās jomās iedzīvotāji personīgajā dzīvē ir izjutuši lielākos panākumus, kā arī izteiktas prognozes par gaidāmo gadu.

Pētījuma otrās daļas rezultāti kopā ar ekspertu komentāriem tiks publiskoti 27.decembrī.

Saistītās tēmas: LatvijaNoskaņojumsSVētkiZiemassvētki

youtube icon
Abonēt youtube