Valsts ieņēmumu dienestā (VID) veiktās reorganizācijas jau šogad devušas ļoti labus rezultātus, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Kā norādīja ministre, gadu VID iesāka ar reputācijas krīzi, taču patlaban redzami pirmie rādītāji, kas liecinot par situācijas uzlabošanos. Kā piemēru Reizniece-Ozola norādīja faktu, ka nodokļu ieņēmumi šogad būs par 0,8% lielāki nekā plānots, neskatoties, ka samazinājās prognozētie ekonomikas attīstības tempi.

“Pie šādas ekonomikas attīstības korekcijas būtu jāplāno aptuveni 50 miljonu eiro ieņēmumu samazinājums, bet VID demonstrē labus rezultātus. Redzam, ka jau šogad pieņemtie lēmumi par reversā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieviešanu graudkopības un elektronikas nozarē ir nesušas labu rezultātu un būtiski kritušās arī PVN atmaksas. Tas tik salīdzinoši īsā laikā ir ļoti labs rezultāts,” sacīja Reizniece-Ozola.

Ministre arī pauda, ka augļus nesot veiktās rotācijas dienestā. Kā skaidroja politiķe, rotācijas bijis labs instruments, lai izkustinātu gadiem iesīkstējušu sistēmu, kas, iespējams, uzturēja negodprātīgu darbību.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube