Izrādās,  Latvijā ir viegli kļūt par slavenību – vienalga, vai stāstītais par tevi atbilst patiesībai vai tikai daļēji. Toties dažu dienu laikā tu tiec apspriests visos iespējamajos ziņu portālos, interneta vietnēs, un tev tiek piešķirts arī tituls “Gada Necilvēks”. 

Šādi notikumi norisinājās nesen – pēc tam, kad kāds žurnālists no mednieku foruma izņēma fotogrāfiju, kurā nofotografējusies sieviete ar viņas pašas nomedītu lūsi, un ievietoja to publiskajā telpā – interneta sociālajos tīklos, tai pievienojot sirdi plosošu stāstu.

Tam sekoja tūlītēja, naidīga publikas ķengāšanās internetā, nezinot patiesos apstākļus, neskaitāmi komentāri aicināja uz vardarbību ne tikai pret pieminēto mednieci, bet arī pret viņas ģimeni. Dažu dienu laikā tika izsludinātas valsts mēroga raganu medības. Skaidrs, ka vadošie mediji, šo rakstu publicējot, radīja milzu ažiotāžu, taču žurnālistikas profesionalitātes trūkuma dēļ, nepadomājot par to, kādas tas izraisīs sekas.

RītaKafija.lv rubrikā “Es nebaidos teikt taisnību!” viedokli par notikušo lūdza dalīties medniekam Andim Anspokam un juristam Bruno Putniņam.

Mednieka Anda Anspoka pārdomas par notikušo var izlasīt šeit.

 

Komentāri 4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
 • Ieva Murāne saka:

  Bla…bla…bla…Vai tad tā ir patiesība?Absolūti nepārliecinoši!Šis ir lēts sabiedrības iebaidīšanas mēģinājums.Šo lietu vajag izmeklēt objektīvāk!
  Ko jurists-mednieks Putniņš pats tāds nobijies?Rīkojieties!Sauciet pie atbildības un reāli sodiet tos,kuri ir to pelnījuši!Tikai ņemiet vērā faktu,ka Kaņepe pati ar savu rīcību ir izprovocējusi!

 • Sky Alex saka:

  Beidzot sakarīgs viedoklis par šo tēmu! Īpaši jocīgi jau izskatās ētikas un morāles skolotāji, kas paši lamājas un draud, tādējādi pārkāpjot ētikas normas.

 • Zane Remerte saka:

  Ļoti jau izklausās pēc pasūtījuma intervijas.Protams,ka mednieki savējo aizstāvēs.Viņiem savtīgas intreses – ka tik neaizliedz medīt lūšus,jo lūši ir viņu barības konkurenti.
  Andis Anspoks pat aicināja dalīties ar bildēm “Es lepojos,ka esmu mednieks”.Neņemot vērā,ka šādu fotogrāfiju publicēšana nav ētiska un var cilvēkiem izraisīt nepatīkamas emocijas,mazattīstītus indivīdus pat stimulēt vardarbībai.
  Labprāt uzklausītu kādu skandālā neiesaistīta,kompetenta speciālista viedokli.

 • pēc pasūtījuma intervijas ož. Viens saka, ka viss ir 1:1, otrs saka, ka viss apraksts ir safabricēts. Paši savā starpā nevar vienoties par 1 versiju. Tad arī sākas zākāšanas, kad īsti nav skaidrs, kas ir noticis.

youtube icon
Abonēt youtube