Londonas Administratīvajā tiesā iesniegta jauna prasība, kurā apstrīdēts “Brexit” process.

Prasības iesniedzēji uzskata, ka nepieciešams atsevišķs parlamenta apstiprinājums, lai Lielbritānija varētu izstāties no Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ), kas nodrošina piekļuvi Eiropas vienotajam tirgum un nodrošina cilvēku kustības brīvību.

EEZ ietilpst visas 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis un Islande, Norvēģija un Lihtenšteina.

Prasību izskatīs viens tiesnesis, kurš izlems, vai procesu vērts turpināt.

Laikraksts “Guardian” ziņoja, ka prasību iesnieguši četri cilvēki, bet tiesas pārstāvis prasītāju skaitu neatklāja.

Prasību pret “Brexit” tiesā novembrī iesniedza arī organizācija “British Influence”, kas uzskata, ka valdības rīcība varētu būt pretlikumīga, ja tā īstenos valsts izstāšanos no ES un EEZ.

Tomēr Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas preses pārstāve toreiz žurnālistiem paziņoja, ka, tiklīdz Lielbritānija izstāsies no ES, tā automātiski izstāsies arī no EEZ.

Oficiālās izstāšanās sarunas Meja iecerējusi sākt līdz 31.martam, iedarbinot Lisabonas līguma 50.pantu. Pēc tam “Brexit” process ilgs divus gadus.

Augstākā tiesa novembrī nolēma, ka valdībai nav tiesību vienpusēji sākt izstāšanās procesu un tam nepieciešams arī parlamenta apstiprinājums. Valdība spriedumu pārsūdzēja.

Apelācijas prasību izskatīs visi 11 Augstākās tiesas tiesneši, kas ar spriedumu, visticamāk, nāks klajā nākamajā mēnesī.

 


Foto

Saistītās tēmas: BrexitLondonaTiesa

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube