Foto aģentūra “Magnum Photos” publicējusi materiālu, kur foto žurnālisti Deivids Alans Hārvijs, Kristofers Andersons un Mets Stjuarts dalās ar domām, kādas ir Instagram priekšrocības un kā to vajadzētu izmantot fotogrāfiem.

Pēc autoru domām, viena no galvenajām priekšrocībām – radošās izpausmes brīvība un iespēja patstāvīgi izvēlēties tieši kādus darbus demonstrēt auditorijai.

“Agrāk, kad es sadarbojos ar žurnāliem, ierobežojumu bija ļoti daudz: no sākuma mūsu bildēm bija jāiepatīkas foto redaktoram, tad viņa izvēli bija jāapstiprina galvenajam redaktoram, vēlāk tam visam bija jānonāk līdz vēl vienam cilvēkam, kurš nodarbojās ar reklāmu. Žurnālam bija sava auditorija,” saka Deivids Alans Hārvijs, atzīmējot, ka sociālo tīklu fenomens kardināli izmainījis visu situāciju. “Tagad tie, kuri skatās jūsu darbus, dara to ne tāpēc, ka mīl “National Geographic”, bet gan tāpēc, ka mīl jūs.”

I'm off very soon to the Caribbean coast of Mexico. Playa del Carmen. To shoot more for my BeachGames book to be published late 2017. Perhaps good timing for someone in this audience to come along for a one on one workshop experience. I've done this before. I take on a talented photographer who wants a workshop with me while I'm really shooting for a book. Yes this is super last minute. I will arrive Playa del Carmen January 3 and shoot for over a week. If you have any interest in applying please contact for tuition details : @michellemaddensmith via direct message Instagram. What I've done before is to have the workshop student basically shooting along with me. Daily critique of course of your work and a first hand look at how I build on an essay. 24 hours a day for 5 days. Total immersion. The way I work. Again I'm only taking on ONE student. Portfolio review required. Skype or FaceTime interview required. If you have a flex schedule and can move fast, this experience will be one of a kind I promise. I do this very rarely but this beach and scene lends itself to this approach. For sure a potentially terrific way to start the New Year and move you forward with your work in a way most beneficial. Plus it's warm and sunny!! ☀️🎈🎉

A photo posted by David Alan Harvey (@davidalanharvey) on

Starp galvenajiem ieteikumiem, ko izcēla foto žurnālisti – nepārvērst savu profilu tikai par profesionālu bilžu publikācijas vietu, bet pamēģināt tajā atrast vietu arī kadriem no privātās dzīves. “Piemēram, es mēģinu palikt par to, kas esmu: manā Instagram ir gan ģimenes bildes, gan foto ar draugiem un jebkādu sīkumu, kas licies man kaut cik interesants,” saka Kristofers Andersons.

#outside #AlexMajoli #Ape #Piaggio

A photo posted by Christopher Anderson (@christopherandersonphoto) on

Turklāt nevajadzētu uztvert Instagram par pārāk parastu foto blogu – ir jāsaprot, ka tas ir tiešais ceļš uz peļņu, saka Mets Stjuarts: “Es, piemēram, monetizēju auditoriju, pārdodot tur savus šedevrus un grāmatas. Tas ir kā mans privātais veikals, tikai jums nevajag maksāt par to īri. Jūs vienkārši rādāt cilvēkiem savu produktu un saprotat, vai tas viņiem patīk.”

Fotogrāfiem ir jāsaprot, ka tehnoloģiju attīstība ir neizbēgama lieta, un tā vietā, lai panikotu par brīnišķīgā foto laikmeta aiziešanu, ir vērts iemācīties strādāt ar jaunām iespējām, kas dāvā tehnisku progresu.

 


Foto: Christopher Anderson/Magnum Photos

Saistītās tēmas: fotoInstagram

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube