Tīmekļa vietne “WikiLeaks” aicinājusi Baltā nama darbiniekus nopludināt valdības dokumentus pirms prezidenta Baraka Obamas termiņa beigām.

“Sistēmu administratori: Neļaujiet Baltajam namam atkal iznīcināt ASV vēsturi! Kopējiet tagad, tad brīvā brīdī nosūtiet “WikiLeaks”,” neilgi pēc “Wikileaks” dibinātāja Džūljena Asanža intervijas telekanālam “Fox” tviterī paziņoja “WikiLeaks”.

“Mēs izsludinām 20 000 dolāru lielu atlīdzību par informāciju, kas varētu palīdzēt aizturēt vai atmaskot jebkuru Obamas administrācijas aģentu, kas iznīcinājis nozīmīgus ierakstus,” paziņoja “Wikileaks”.

Asanžs sniedza interviju “Fox” Ekvadoras vēstniecībā Londonā, kur uzturas jau vairāk nekā četrus gadus, cenšoties izvairīties no izdošanas Zviedrijai, kur viņš tiek turēts aizdomās par izvarošanu. Ekvadora piešķīrusi Asanžam politisko patvērumu.

Asanžs intervijā neatklāja, no kā “Wikileaks” ieguva tūkstošiem e-pasta vēstuļu no Demokrātu partijas nacionālās komitejas un demokrātu kandidātes Hilarijas Klintones vēlēšanu kampaņas vadītāja sarakstes.

Tomēr Asanžs uzsvēra, ka šo materiālu avots nav nekādi saistīts ar Krievijas valdību.

Jautāts, vai šo materiālu nopludināšana, viņaprāt, noveda pie republikāņu kandidāta Donalda Trampa uzvaras prezidenta vēlēšanās, Asanžs sacīja, ka to ir neiespējami pateikt, bet uzsvēra, ka gadījumā, ja tā bijis, tad to izraisījuši Klintones kampaņas pārstāvju patiesie izteikumi.

Asanžs uzsvēra, ka viņa izveidotā organizācija pēc dabas nav politiska. Tā tikai cenšas atklāt sabiedrībai faktus, ko valdība neatklāj, sniedzot autentisku informāciju.

 


Foto: reuters. ritakafija

Saistītās tēmas: Baltais namsDokumentiWikiLeaks

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube