Sīrijas prezidents Bašars al Asads varētu gatavot ķīmisko uzbrukumu, kas varētu novest pie civiliedzīvotāju masu slepkavības, pirmdien paziņojis Baltais nams.

“Kā jau mēs iepriekš esam teikuši, Savienotās Valstis Sīrijā atrodas, lai iznīcinātu “Islāma valsti” Sīrijā un Irākā,” paziņoja Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers.

“Tomēr, ja Asada kungs sarīkos vēl vienu masu slepkavību, izmantojot ķīmiskos ieročus, viņš un viņa bruņotie spēki samaksās augstu cenu,” piebilda Spaisers.

Jau ziņots, ka 4.aprīlī ķīmiskās gāzes nemiernieku kontrolētajā Hān Šeihūnā, Sīrijas Idlibas provincē, laupīja dzīvību vismaz 87 mierīgajiem iedzīvotājiem.

Nemiernieki, ASV un Turcija apgalvo, ka tas bijis Sīrijas valdības kara aviācijas uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem, tomēr Damaska un Maskava šīs apsūdzības noraida.

Reaģējot uz ķīmisko ieroču izmantošanu, ASV 7.aprīlī veica uzlidojumus Sīrijas aviobāzei, no kuras veikts ķīmiskais uzbrukums.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 320 000 cilvēku.

youtube icon
Abonēt youtube