Japāna piektdien paziņoja, ka ir nolēmusi uz laiku atsaukt savu vēstnieku Dienvidkorejā, protestējot pret statujas, kas simbolizē Japānas karalaika seksa verdzeni, novietošanu pie Japānas konsulāta Busanas pilsētā decembrī.

Japānas valdības galvenais preses sekretārs Josihide Suga paziņoja par šo lēmumu preses konferencē, kurā tika pavēstīts arī par citiem pasākumiem, tai skaitā augsta līmeņa ekonomikas diskusiju atlikšanu.

“Japānas valdība uzskata šo situāciju par ārkārtīgi nožēlojamu,” sacīja Suga.

Līdz ar vēstnieka Jasumasas Nagamines atsaukšanu Japāna liek atgriezties dzimtenē arī savam ģenerālkonsulam Busanā un aptur diskusijas par Japānas un Dienvidkorejas valūtu mijmaiņu (currency swap).

“Japānas valdība turpinās stingri aicināt Dienvidkorejas valdību un attiecīgās pašvaldības ātri novākt šo meitenes statuju,” sacīja Suga.

Otrā Pasaules kara laikā par “komforta sievietēm” jeb karavīru seksa verdzenēm tika padarītas ap 200 000 sieviešu Japānas okupētajās teritorijās. Lielākā daļa šo sieviešu bija no Ķīnas un Korejas.

Statuju ostas pilsētā Busanā sākotnēji bija uzstādījuši Dienvidkorejas aktīvisti, bet pašvaldība to novāca.

Pašvaldība pārdomāja un atļāva atkal uzstādīt šo statuju pēc tam, kad Japānas aizsardzības ministre Tomomi Inada 29.decembrī apmeklēja pretrunīgi vērtēto Tokijas Jasukuni svētnīcu, kur tiek godināti 2,5 miljoni kritušo Japānas karavīru, tostarp 14 kara noziedznieki.

Ķīna, Dienvidkoreja, Ziemeļkoreja un citas valstis, kas savulaik krita par upuri Japānas agresīvajai ekspansijai, šo memoriālu uzskata par Japānas militāristiskās pagātnes simbolu un Japānas politiķu vizītes tajā uztver saasināti.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: JapānaSeksa verdzeneStatuja

youtube icon
Abonēt youtube