Islandes partijas desmit nedēļas pēc vēlēšanām beidzot vienojušās par jaunās valdības izveidi konservatīvās Neatkarības partijas līdera Bjarni Benediktsona vadībā.

46 gadus vecais Benediktsons, kas iepriekšējā kabinetā kopš 2013.gada ieņēma finanšu ministra amatu, ar jaunās valdības sastāvu iepazīstināja otrdien Reikjavīkā sarīkotajā preses konferencē.

Valdošajā koalīcijā bez Neatkarības partijas būs pārstāvēta arī labēji centriskā Reformu partija un liberālā partija “Gaišā nākotne”.

Jaunās valdības programma cita starpā paredz iespēju “savas leģislatūras perioda beigās” sarīkot referendumu par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES).

Vienlaikus valdības programma kliedē jebkādas cerības uz vērienīgām institucionālām reformām un uz jaunās konstitūcijas ratifikāciju, ko laikā no 2010. līdz 2012.gadam izstrādāja no ierindas pilsoņiem veidotā komisija.

Sagaidāms, ka ekonomikas laukā tiks turpināta Benediktsona iepriekšējā liberālā politika, kas tika īstenota, viņam atrodoties finanšu ministra krēslā, un nodrošināja strauju ekonomikas izaugsmi un faktisku bezdarba likvidāciju.

29.oktobrī notikušajās pirmstermiņa vēlēšanās, kuras nācās izsludināt, pateicoties tā dēvētajam Panamas dokumentu skandālam, Neatkarības partija, par spīti Benediktsona tiešais saistībai ar skandālu, kas izraisīja valdības krišanu, ieguva visvairāk balsu, izcīnot 21 no 63 parlamenta deputātu vietām.

Tūlīt pēc vēlēšanām prezidents Gudni Johannesons valdības veidošanu uzticēja Benediktsonam, taču tad viņa vadītās sarunas ar citām partijām cieta neveiksmi.

Valdības veidošana pēc tam tika uzticēta gan Kreiso zaļo kustības līderei Katrīnai Jakobsdotirai, gan Pirātu partijas vadītājai Birgitai Jonsdotirai, taču arī šīs abas politiķes, kas mēģināja atstāt Neatkarības partiju opozīcijā, cieta neveiksmi.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: Bjarni BenediktsonsIslandeJaunā Valdība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube