Premjers Krišjānis Kariņš. Foto: Reinis Inkēns, Saeima/Flickr

Zināmas  sešu ministru amatu kandidatūras, ko topošajā Krišjāņa Kariņa valdībā nolēmusi virzīt partija “Jaunā vienotība”.

Ministru prezidenta amatam nominētā Krišjāņa Kariņa izvirzītais valdības mērķis ir Latvijas ekonomikas transformācija labākai dzīvei Latvijā. Lai to sasniegtu un stiprinātu mūsu valsts izaugsmes ceļu, uzsvaru iecerēts likt uz piecām jomām – drošība, izglītība, enerģētika, konkurētspēja un dzīves kvalitāte –, kurās kopīgi jāstrādā profesionāliem un pieredzējušiem cilvēkiem, informē partija.

Partijas valde finanšu ministra amatam ir izvirzījusi Saeimas deputātu, partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētāju Arvilu Ašeradenu. Pēdējos četrus gadus Ašeradens vadīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju, savukārt iepriekšējās valdībās viņš ir bijis ekonomikas ministrs, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs, kā arī Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs.

Ārlietu ministra amatam izvirzīta pieredzējušā Edgara Rinkēviča kandidatūra. Pašreizējais ārlietu ministrs savus amata pienākumus pilda jau 11 gadus, savukārt iepriekš strādājis par Latvijas Valsts prezidenta kancelejas vadītāju un Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru.

Partiju apvienības valdes izvirzītā tieslietu ministra amata kandidāte ir tiesību zinātņu doktore, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docente, Saeimas deputāte Inese Lībiņa-Egnere. 13.Saeimas sasaukumā Lībiņa-Egnere bija Saeimas priekšsēdētājas biedre un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja, 12.Saeimā strādājusi par Saeimas priekšsēdētājas biedri, Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju un Juridiskās komisijas priekšsēdētāja biedri.

Izglītības un zinātnes ministra amatam izvirzīta Saeimas deputātes, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājas Andas Čakšas kandidatūra. Čakša ir ieguvusi gan ārsta izglītību, gan maģistra grādu biznesa vadībā. Bijusi veselības ministre, kā arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedre.

Jaunizveidotās Klimata un enerģētikas ministrijas vadītāja amatam valde izvirzījusi Saeimas deputātu Raimondu Čudaru. Viņš ir bijis Salaspils novada domes priekšsēdētājs kopš 2009.gada, un viņa vadībā Salaspilī izveidota moderna siltumapgādes sistēma, viens no lielākajiem solārajiem parkiem Baltijā, veicināta novada klimatneitralitāte un paveikti citi būtiski darbi.

Partijas valde labklājības ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputāti, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa parlamentāro sekretāri Eviku Siliņu. Siliņai ir maģistra grāds starptautiskajās un Eiropas tiesībās un viņa ir strādājusi likumdošanas normu izstrādē finanšu, iekšlietu un labklājības jomās, kā arī darbojusies ar jautājumiem, kas skar demogrāfiju un bērnu drošību. Siliņa bijusi arī Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre.

Saskaņā ar partijas statūtiem, ceturtdien, 8.decembrī, sanāks kopā partijas Dome, lai sniegtu valdei konsultatīvu atzinumu par izvirzītajām kandidatūrām. Savukārt pirmdien, 12.decembrī, notiks partiju apvienības “Jaunā vienotība” kopsapulce, kurā tiks pieņemts gala lēmums par minēto sešu ministru amatu kandidatūrām topošajā valdībā.

“Jaunā vienotība” ir vienota savā pārliecībā, ka mums jāturpina īstenot politika, kas sniedz Latvijas iedzīvotājiem drošību un labklājību. Pēdējo gadu laikā īstenotas būtiskas pārmaiņas augstākās izglītības un zinātnes, finanšu sektora, investīciju piesaistes, administratīvā iedalījuma un citās jomās, kas ir ielikušas nozīmīgus pamatus nākotnes attīstībai. Ieviešot uzsāktās reformas, kā arī īstenojot jaunas pārmaiņas, mūsu rūpēm arī turpmāk jābūt vērstām uz tautsaimniecības izaugsmi, stabilitāti un drošības stiprināšanu, uzsver partijā.

Lasiet arī: Latviešu valodā izdota ukraiņu publicista sarakstītā grāmata par Zelenski

youtube icon
Abonēt youtube