Zinātnieki no Singapūras Menedžmenta Universitātes un Londonas ekonomikas un politikas skolas veikuši pētījumu, lai atrastu saikni starp to, kur dzīvo cilvēks un to, cik ļoti viņš ir apmierināts ar savu dzīvesveidu.

Izrādās, jo augstāks ir lielpilsētā  dzīvojošā cilvēka intelekts, jo nelaimīgāks viņš jūtas. Laikā, kad cilvēki jūtas labāk draugu lokā, personas ar augstu intelektu jūtas daudz komfortablāk, atrodoties vienatnē. Kāpēc tā notiek?

Zinātnieki uzskata, ka pēc dabas mēs jūtamies neērti lielajās kopienās, jo evolūcijas laikā smadzenes ir labāk adoptētas darbam nelielās grupās – apmēram 150 cilvēki. Tātad, jo grupā vairāk ir cilvēku un jo gudrāks ir kāds no viņiem, jo vairāk viņš jūt diskomfortu atrodoties starp pārējiem.

Veicot sociālu eksperimentu, kurā piedalījās 15000 indivīdi vecumā no 18 līdz 25 gadiem, zinātnieki secināja, ka dalībnieki ar augstāku IQ jūtas drošāk un patīkamāk, kad atrodas vienatnē paši ar sevi.

Bet kāpēc tad ir pieņemts domāt, ka cilvēki kļūst laimīgāki, pavadot laiku draugu lokā?

Draudzīgās attiecības padara mūs labākus, apmierinot psiholoģiskās vajadzības un pieķeršanos, nepieciešamību justies kādam vajadzīgam.

Skan loģiski un saprotami. Taču tā nav augsta intelekta īpašniekiem, kuriem ir pilnībā pretēja atkarība: justies labāk, pavadot laiku vientulībā, nevis tad, kad apkārt ir cilvēki pat, ja tie ir ļoti labi draugi. Par vienu no galvenajiem iemesliem, kāpēc tā notiek, tiek uzskatīts, ka intelektuāli attīstītākiem cilvēkiem patīk iedziļināties savās domās un fokusēt uzmanību attīstības paplašināšanai, un viss, kas atņem šādu iespēju, padara viņus nelaimīgus.

Gudri cilvēki meklē nevis vientulību, bet mēģina pasargāt sevi no idiotiem.

 


Avots 

Saistītās tēmas: IntelektsPsiholoģijaVientulība

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube