ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) internetā izlikusi atslepenotus dokumentus gandrīz 13 miljonu lappušu apmērā.

Šiem dokumentiem līdz šim fiziski varēja piekļūt tikai no četriem Nacionālā arhīva datoru termināļiem Kolidžpārkā, Merilendas štatā.

Dokumentos atklātas CIP aktivitātes Korejas, Vjetnamas un citos Aukstā kara laika konfliktos. Publikāciju vidū ir pat dokumenti, kuros atainoti iespējami NLO pamanīšanas gadījumi, kā arī CIP “Star Gate” programma, kas pēta iespējamas paranormālas spējas un to, ko ar tām varētu darīt.

“Piekļuve šai vēsturiski nozīmīgajai kolekcijai vairs nav ģeogrāfiski ierobežota,” pavēstīja CIP informācijas vadības direktors Džozefs Lamberts.

Vēl pērnā gada oktobrī CIP cerēja arhīvu padarīt pieejamu tiešsaistē līdz 2017.gada beigām, pavēstīja kāds informēts avots. Aģentūrai tomēr izdevās darbu pabeigt priekšlaicīgi.

Dokumentos attēlota CIP vēsture no tās darbības sākuma līdz pat tās aktivitātēm pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados.

“Nekas no tā nav atlasīts,” uzsvēra CIP pārstāve Hetera Frica Horniaka. “Tā ir visa vēsture. Tur ir labais un sliktais,” viņa piebilda.

Arhīvā tomēr nav nesen atslepenotu dokumentu, jo to rediģēšana aizņem laiku.

Šāda rediģēšana vieglā formā tiekot veikta, lai aizsargātu informācijas avotus un metodes, kas varētu apdraudēt nacionālo drošību, skaidroja Horniaka.

Šobrīd tiekot rediģēti dokumenti vēl miljoniem lappušu apjomā.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: Atslepenoti dokumentiCIP

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube