Saistībā ar gripas epidēmijas sākšanos Latvijā un akūtu augšējo elpceļu infekciju slimību pieaugumu un izplatību Rīgā, no pirmdienas, 23.janvāra, māmiņu un jaundzimušo interesēs vienlaicīgi pacientu apmeklēt Rīgas Dzemdību namā būs atļauts vienai personai bez infekcijas slimību simptomiem, aģentūru BNS informēja iestādes pārstāve Jana Priedniece.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam apmeklējumi, tai skaitā došanās līdzi mātei uz ambulatoriskām vizītēm gadījumā, ja bērns nav pacients, Rīgas Dzemdību namā nebūs atļauti, norādīja Priedniece.

Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) 17.janvārī valstī izziņojis gripas epidēmijas sākumu, aģentūru BNS informēja centrā.

SPKC šādi rīkojies, jo pagājušajā nedēļā četrās Latvijas pilsētās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos vērsušos pacientu skaits ir pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju jeb epidēmijas slieksni.

Visvairāk gadījumu reģistrēts Jēkabpilī – 194,7 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Tāpat gripas epidēmijas slieksnis ir pārsniegts Jūrmalā, Rīgā un Liepājā.

youtube icon
Abonēt youtube