Foto: Pixabay/StockSnap

Lai mazinātu alkohola patēriņu sabiedrībā, plānots ierobežot laiku, kurā mazumtirdzniecībā varēs iegādāties alkoholiskos dzērienus. Plānots, ka no pirmdienas līdz sestdienai alkoholu varēs iegādāties no pulksten 10.00 līdz 20.00, bet svētdienās – no pulksten 10.00 līdz 18.00. To otrdien, 9.aprīlī, otrajā lasījumā skatot grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, lēma Saeimas Sociālo un darba lietu komisija.

Pašlaik alkoholiskos dzērienus iespējams iegādāties no pulksten 8.00 līdz 22.00.

Paredzēts, ka grozījumi neattieksies uz tādām mazumtirdzniecības vietām, kurās alkoholiskie dzērieni tiek realizēti tikai izlejamā veidā un tiek nodrošināta to patērēšana uz vietas, kā arī uz beznodokļu tirdzniecības veikaliem, informē Saeimas Preses dienests.

Komisija jau iepriekš lēma līdz 20 gadiem palielināt vecumu, no kura iespējams iegādāties alkoholiskos dzērienus. Šobrīd tos var iegādāties personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu.

Vienlaikus grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā paredz ierobežot alkoholisko dzērienu reklāmu un mārketingu, alkohola pieejamību un sniegt papildu informāciju patērētājiem par tā sastāvu un kaitīgumu.

Pārmērīga alkohola lietošana ir viens no galvenajiem riska faktoriem, kas negatīvi ietekmē iedzīvotāju veselību un apdraud arī apkārtējās sabiedrības veselību un drošību. Mūsu valstī 51 procents visu nāves gadījumu ir izskaidrojami ar riska faktoriem, kas saistīti ar uzvedību, tostarp alkohola lietošanu. Latvijā patērētais alkohola daudzums ir liels un joprojām pārsniedz Eiropas valstu vidējo rādītāju, pauž likumprojekta autori.

Sociālo un darba lietu komisija otrajā lasījumā turpinās lemt par likuma grozījumiem trešdien, 10.aprīlī.

Lasiet arī: Izskan versijas, ar ko automašīnā meņģējies Lasmanis; iesaistās policija

Lasiet arī: VIDEO | Astrologs Račs: Karš Ukrainā būs ļoti ilgs

Lasiet arī: Latviju atkārtoti sasniedzis Sahāras tuksneša putekļu mākonis

Lasiet arī: Zināms, kā izskatīsies gājēju un velosipēdistu tilts pāri Zunda kanālam

Lasiet arī: Jautri un aizraujoši – radīta mobilā lietotne latgaliešu valodas apguvei

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: alkohola tirdzniecībaierobežojumiSaeima

youtube icon
Abonēt youtube