Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā pagājušā nedēļā uz Latviju pārvietoti vēl pieci patvēruma meklētāji, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Minētās personas, tostarp divi mazgadīgi bērni, uz Latviju pārvietotas no Turcijas un Itālijas, kur tās bija nonākušas no Sīrijas un Eritrejas. Starp pārvietotajām personām ir lauksaimniecības un tirdzniecības nozares pārstāvji.

ES pārvietošanas programmā Latvija 2015.gadā solidāri ar citām ES dalībvalstīm ir apņēmās divu gadu laikā pārvietot 531 personu – 295 no Grieķijas, 186 no Itālijas un 50 no Turcijas bēgļu nometnēm.

Latvija ES pārvietošanas programmā uzņēmusi 203 personas. No tām bēgļa statuss piešķirts desmit personām un alternatīvais – 82 personām.

PMLP iepriekš skaidroja, ka pārvietošanas procesa temps ir atkarīgs arī no tā, kāda kapacitāte pārvietošanas procesa nodrošināšanā un sadarbības modeļa ieviešanā ir attiecīgajā valstī, no kuras personas tiek atvestas.

Šogad intensīvāku personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, uzņemšanu Patvēruma meklētāju uzņemšanas centrā “Mucenieki” nodrošinās papildu izmitināšanas iespējas pārbūvētajā nekustamā īpašuma “Bundulīši” korpusā, norādīja PMLP.

Pēc nogādāšanas Latvijā PMLP ir jālemj, vai piešķirt patvērumu – bēgļa vai alternatīvo statusu. Likums paredz, ka bēgļa statusu piešķir bez noteikta termiņa, bet alternatīvo – uz gadu. Ja joprojām pastāv atbilstoši apstākļi, tad alternatīvo statusu ir iespējams pagarināt.

Tāpat Latvijā regulāri, visbiežāk nelikumīgi, caur ”zaļo” robežu nokļūst ārvalstnieki, no kuriem daļa pēc aizturēšanas lūdz patvēruma statusu Latvijā.

Saistītās tēmas: ESimigrācijaLatvijapatvērums

youtube icon
Abonēt youtube