Džihādisti, kas pērn 22.martā sarīkoja teroraktus Briselē, bija arī plānojuši nolaupīt ievērojamus cilvēkus, lai mēģinātu viņus apmainīt pret Beļģijā ieslodzītiem džihādistiem, trešdien ziņoja mediji.

Izmeklētāji nonāca pie šāda slēdziena, kad bija atraduši ierakstītu sarunu klēpjdatorā, kas bija izmests atkritumu urnā Briseles Shārbēkas rajonā, no kura bija devušies ceļā 22.marta teroraktu īstenotāji, ziņoja sabiedriskās raidkompānijas RTBF un VRT.

Šajā sarunā kāds “Islāma valsts” džihādists Sīrijā runāja ar Ibrahimu al Bakravi un Nadžimu Lāšravi, kuri uzspridzinājās Briseles Zaventemas lidostā, un ar spridzinātāju pašnāvnieku Halidu al Bakravi, kurš sarīkoja teroraktu Briseles Mālbēkas metro stacijā.

Izmeklētāji ir noskaidrojuši, ka šis džihādists Sīrijā bija Osama Atars – ekstrēmismā pieredzējis Beļģijas marokānis, kurš bijis ieslodzīts ASV cietumos Irākā, ziņoja RTBF.

Šie trīs vīrieši, kas bija slēpušies Briselē, plānoja vairākus teroraktus, tostarp “vienas vai divu” ievērojamu personu nolaupīšanu, lai pieprasītu Beļģijas cietumos ieslodzīto “brāļu un māsu atbrīvošanu”. Starp šiem ieslodzītajiem ir Mehdi Nemušs, kurš 2014.gada maijā nogalināja četrus cilvēkus uzbrukumā Ebreju muzejam Briselē.

“Tā būs liela uzvara” “Islāma valstij”, šajā sarunā sacīja

Lāšravi.

Šie trīs teroristi tomēr neīstenoja cilvēku nolaupīšanas plānu, bet sarīkoja teroraktus lidostā un metro stacijā, nogalinot 32 cilvēkus un ievainojot vairākus simtus.

Beļģijas prokuratūra atteicās komentēt mediju ziņas par cilvēku nolaupīšanas plānu.

Foto: Wall Street Journal

Saistītās tēmas: Briseles teroraktsDžihādistiNolaupīšana

youtube icon
Abonēt youtube