Foto: Pixabay

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par personas nolaupīšanu, kas notika 2019.gadā Saulkrastos. Persona tika nolaupīta ar mērķi nelikumīgā veidā iegūt finansiālu labumu, taču iecerētais plāns noziedzniekiem neizdevās, tāpēc viņi nolaupīto personu nogalināja.

2019.gada 3.oktobrī Saulkrastos pazuda 1979.gadā dzimusi Baltkrievijas pilsone. Likumsargi sāka meklēt pazudušo sievieti un, veicot liela apjoma izmeklēšanas darbības, noskaidroja, ka pret minēto personu ir veikts noziedzīgs nodarījums. Proti, policisti noskaidroja, ka personu grupa plānoja veikt noziegumu attiecībā pret sievieti. Gatavojoties noziegumam, personas iesaistīja arī trīs Ukrainas pilsoņus. Tika noskaidrots, ka sieviete nolaupīta ar mērķi nelikumīgā veidā iegūt finansiālu labumu, taču personu plāns neizdevās, tāpēc viņi sievieti nogalināja. Tāpat minētās personas mēģināja izkrāpt nolaupītajai sievietei piederošos īpašumus, izmantojot viltotu pilnvaru, informē Valsts policija.

Pagājušā gada aprīlī un septembrī par minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu likumsargi aizturēja 1956. un 1984.gadā dzimušus vīriešus – Krievijas Federācijas pilsoņus, kuriem ir bēgļu statuss Latvijā. Abiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Kriminālprocesā, pamatojoties uz nolīgumu par apvienotās izmeklēšanas grupas izveidi starp Latviju un Ukrainu, notika sadarbība ar Ukrainas Nacionālo policiju, kā rezultātā par aizdomās turētiem ir atzīti arī trīs Ukrainas pilsoņi. Šobrīd turpinās sadarbība ar Ukrainas tiesībsargājošām iestādēm, lai vainīgās personas sauktu pie likumā paredzētās atbildības.

Minētais kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 153. panta trešās daļas, 15. panta ceturtās daļas un 177. panta trešās daļas – par personas nolaupīšanu, ja tā izraisījusi smagas sekas vai to izdarījusi organizēta grupa; par krāpšanas mēģinājumu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, pagājušajā nedēļā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret divām personām.

Lasiet arī: VIDEO | «Ēdīs vāveres!» – propagandiste Skabejeva krieviem stāsta par badu Lielbritānijā

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītās tēmas: NolaupīšanaSaulkrastiValsts Policija

youtube icon
Abonēt youtube