Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā trešdien uz Latviju pārvietoti četri patvēruma meklētāji no Sīrijas, aģentūru BNS informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Uz Latviju no Grieķijas pārvietotas četras personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā divi nepilngadīgi bērni. Minētās personas ir ģimene no Sīrijas, kura patlaban atrodas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Starp pārvietotajām personām ir angļu valodas skolotājs un automehāniķis. Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu un angļu valodu zināšanas.

ES pārvietošanas programmā Latvija 2015.gadā solidāri ar citām ES dalībvalstīm ir apņēmās divu gadu laikā pārvietot 531 personu – 295 no Grieķijas, 186 no Itālijas un 50 no Turcijas bēgļu nometnēm.

Latvija ES pārvietošanas programmā uzņēmusi 207 personas.

PMLP iepriekš skaidroja, ka pārvietošanas procesa temps ir atkarīgs arī no tā, kāda kapacitāte pārvietošanas procesa nodrošināšanā un sadarbības modeļa ieviešanā ir attiecīgajā valstī, no kuras personas tiek atvestas.

Šogad intensīvāku personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, uzņemšanu Patvēruma meklētāju uzņemšanas centrā “Mucenieki” nodrošinās papildu izmitināšanas iespējas pārbūvētajā nekustamā īpašuma “Bundulīši” korpusā, norādīja PMLP.

Pēc nogādāšanas Latvijā PMLP ir jālemj, vai piešķirt patvērumu – bēgļa vai alternatīvo statusu. Likums paredz, ka bēgļa statusu piešķir bez noteikta termiņa, bet alternatīvo – uz gadu. Ja joprojām pastāv atbilstoši apstākļi, tad alternatīvo statusu ir iespējams pagarināt.

Tāpat Latvijā regulāri, visbiežāk nelikumīgi, caur ”zaļo” robežu nokļūst ārvalstnieki, no kuriem daļa pēc aizturēšanas lūdz patvēruma statusu Latvijā.


Foto: Reuters

Saistītās tēmas: LatvijaPatvēruma MeklētājiSīrija

youtube icon
Abonēt youtube