Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības grupas “Ikea Group” pārvaldītais uzņēmums “IRI Investments Lietuva” iegādājies 45 megavatu jaudas vēja parku Mažeiķu rajonā.

Darījuma summa netiek izpausta, bet saskaņā ar esošo informāciju tā sasniedz gandrīz 100 miljonus eiro. Tā ir pirmā tik liela apmēra “Ikea Group” investīcija Baltijas valstīs. Darījumu plānots pabeigt līdz marta nogalei.

Šis vēja parks ar 19 vēja ģeneratoriem, kas sācis darboties pirms mazliet vairāk nekā pusgada, ir viens no efektīvākajiem Lietuvā.

Mažeiķu vēja parka operatoru – uzņēmumu “Pamario jegainiu energija” – pārdevusi kompānijas “Orion Managing Partners” pārvaldītā investīciju kompānija “Orion Asset Management” un fonds ar Nīderlandes kapitālu “Energy Investment Fund”.

“Mēs investējam atjaunojamajā enerģētikā, jo mūsu biznesam tas ir izdevīgi, un tā mēs ātrāk pielāgosimies nepiesārņojošākas ekonomikas tendencēm. Investējot Lietuvā, mēs esam vēl vairāk pietuvojušies mērķim saražot tik daudz atjaunojamās enerģijas, cik patērējam savā darbībā,” paziņojumā presei uzsvēris “Ikea Group” vadītājs ilgtspējības jomā Stīvs Hovards.

Kā norāda “Orion Asset Management”, pērnruden sāktais Mažeiķu vēja parka pārdošanas process bija piesaistījis tiklab Lietuvas, kā starptautisko investoru interesi, bet pēdējā posmā galīgos piedāvājumus bija iesnieguši pieci potenciālie pircēji.

“Vairākus gadus attīstītais projekts, kura gaitā mēs vēlējāmies izveidot paraugparku, īstenots sekmīgi. Fonds cenšas investēt projektos to sākumstadijā, attīstīt tos un ar pieņemamiem noteikumiem realizēt pievienoto vērtību,” pastāstījis “Orion Asset Management” Investīciju fondu centra vadītājs Bens Poderis.

Kā norādīts paziņojumā, “Orion” investori var cerēt, ka iekšējās atdeves koeficients (IRR) varētu pārsniegt 25%, un līdzekļi tuvākajā laikā tiks izmaksāti investoriem.

Poderis sacījis, ka darījuma summa netiek izpausta saskaņā ar pircēja un pārdevēja vienošanos.

Būvniekiem Mažeiķu vēja parks izmaksājis aptuveni 72 miljonus eiro.

“Ikea Group” iecerējusi līdz 2020.gada nogalei kļūt enerģētiski neatkarīga un visu savai darbībai vajadzīgo enerģiju saražot no atjaunīgajiem avotiem. Grupa pārvalda 415 vēja ģeneratorus un ierīkojusi uz ēku jumtiem 730 000 saules enerģijas moduļu.

Investīcijām atjaunojamajos energorsursos “Ikea Group” paredzējusi atvēlēt trīs miljardus eiro. Kopš 2009.gada šai jomā jau investēti 1,5 miljardi eiro. Grupa arī paziņojusi, ka atvēlēs miljardu eiro, lai nodrošinātu ilgtspējīgu izejvielu piegādi, investējot mežsaimniecībā, otrreizējo izejvielu pārstrādē, bioloģisko izejvielu un atjaunojamo energoresursu attīstībā.

“IRI Investments Lietuva” dibināts 2015.gada februārī.

Saistītās tēmas: IKEALietuvaMažeiķi

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube