Šorīt visā Latvijā apmierinoši braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, aģentūru BNS informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Apgrūtināta braukšana ir pa vietējiem ceļiem Vidzemē, Latgalē un Bauskas un Jelgavas apkārtnē, kas ziemā tiek uzturēti kā sniegoti. Šorīt ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 12 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Autobraucējiem svarīgi atcerēties, ka apledojums uz ceļiem var izveidoties strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo melno ledu, kas rodas, sasalstot ūdens kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, mežos, kā arī ūdenstilpņu tuvumā, uzsver “Latvijas Valsts ceļi”.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri. Ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs, un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.


Foto: travelski

Saistītās tēmas: laikapstākļiLatvijaValsts autoceļi

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube