Starptautiskās lidostas ”Rīga” padome izsludinājusi konkursu uz lidostas valdes priekšsēdētāja amatu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Konkursa pretendentiem jāiesniedz motivēts pieteikums, kas apliecina atbilstību konkursa prasībām, CV, kurā iekļauts pašvērtējums par valodu zināšanām un norādīts vadītā kolektīva darbinieku skaits, atbilstošas prasībām izglītības un citu pretendenta kvalifikāciju apliecinošu dokumentu kopijas, kā arī redzējums par lidostas darbību un attīstības perspektīvām.

Lidostā ”Rīga” aģentūrai BNS pavēstīja, ka no pretendentiem tiek prasīta akadēmiskā augstākā izglītība vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība finansēs, ekonomikā, vadībzinībās, tiesību zinātnē vai inženierzinātnēs, vismaz triju gadu profesionālā darba pieredze vadošā amatā, vēlams aviācijas vai transporta jomā, vai lielas valsts, pašvaldību vai privātas kapitālsabiedrības vadībā vai finanšu vai ekonomikas vadībā, organizācijas vai iestādes stratēģiskajā un/vai operatīvajā vadībā.

Tāpat tiek sagaidīta kompetence un pieredze uzņēmuma stratēģiskās attīstības vadības jautājumos, stratēģiskās plānošanas prasme, starptautiskas sadarbības pieredze un citas prasmes.

Pieteikumi jāiesniedz līdz 17.februārim. Tos vērtēs īpaši izveidota nominācijas komisija.

Jau vēstīts, ka lidostas ”Rīga” padome janvāra beigās vienojās par konkursa izsludināšanu uzņēmuma jaunā valdes priekšsēdētāja atrašanai.

Lidostas padomes priekšsēdētājs Juris Kanels iepriekš izteica cerību, ka lidostas jauno vadītāju izdosies atrast līdz marta vidum.

Tāpat vēstīts, ka lidostas valdes priekšsēdētājs Armands Jurjevs janvāra vidū nolēma atkāpties no amata. Jurjevs aģentūrai BNS tolaik norādīja, ka negrasās sniegt plašākus komentārus par atkāpšanas iemesliem. Taujāts, vai tas saistīts ar kādu citu darba piedāvājumu, viņš pauda, ka ”varbūt ir citi izaicinājumi”. Savukārt, atbildot, vai šāds solis sperts, saskaroties ar politisku spiedienu amatā, Jurjevs uzsvēra, ka situāciju nevajag dramatizēt. Viņš darīšot ”kaut ko citu”.

Dienu pirms Jurjevs paziņoja par atkāpšanos no amata, lidostā viesojās un ar viņu runāja satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) padomnieks Artis Stucka, kurš aģentūrai BNS pauda, ka viņa vizīte lidostā bija saistīta ar lidostas ”Rīga” padomes sēdi. Taujāts, vai ticies ar Jurjevu arī divatā, viņš atbildēja izvairīgi un skaidru atbildi nesniedza, vien norādot, ka runājis ar uzņēmuma valdi un spriests par lidostas darbu. Atbildot, vai runāts arī par Jurjeva atkāpšanos no amata, viņš uzsvēra, ka plašākus komentārus nesniegs, un telefonsarunu pārtrauca.

Jurjevs lidostas ”Rīga” valdes priekšsēdētāja amatā tika iecelts pērn oktobra beigās.


Foto: Riga Airport

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube