Latvijas drošības stiprināšanai valstī šodien ieradīsies 225 ASV armijas 3.brigādes smagās bruņutehnikas rotas karavīri,  iepriekš apliecināja ASV vēstniecībā Latvijā.

Vēstniecībā skaidroja, ka ASV Armijas 68.bruņotā pulka 1. bataljona karavīri kopā ar aprīkojumu, kā arī atbalsta vienības no 3. Bruņotās brigādes kaujas grupas ir ceļā uz Latviju. Karavīri tiks bāzēti Ādažos.

“25 karavīri ieradās jau 29.janvārī, un pārējie 225 karavīri Latvijā ieradīsies 5.februārī,” apliecināja vēstniecībā.

Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis Kaspars Galkins iepriekš apliecināja, ka februāra beigās Latvijā ieradīsies ASV armijas 3. brigādes smagās bruņutehnikas rota ar bruņumašīnām. Šī būs kārtējā rotācijas vienība operācijā “Atlantic Resolve” un tā nomainīs ASV 173.brigādes karavīrus, norādīja Galkins.

Latvijā viņi uzturēsies līdz brīdim, kad Latvijā ieradīsies Kanādas vadītais starptautiskais NATO bataljons, piebilda Galkins.

Latvijā šajā operācijā jau iepriekš rotācijas kārtībā pastāvīgi uzturējušies dažādu ASV vienību karavīri. Tāpat vairākās rotācijās karavīrus pavadījuši ASV tanki, bruņumašīnas un bruņotas kaujas mašīnas. Vēl pagājušā gadā ASV uz vairākiem mēnešiem bija nosūtījušas deviņus tankus “Abrams”, piecas bruņumašīnas “Bradley”, kā arī militārās apvidus automašīnas HMMWV.

Jau vēstīts, ka laikraksts “The Wall Street Journal” janvāra beigās vēstīja, ka ASV jau drīzumā nosūtīs tankus uz Baltijas valstīm, kas būs lielākā šāda veida bruņojuma izvietošana kopš Aukstā kara laika.

Tanku dislocēšanas mērķis ir apliecināt Savienoto Valstu sabiedrotajiem Eiropā, ka Vašingtona joprojām ir apņēmības pilna gādāt par sabiedroto aizsardzību. Pēc kopīgām ASV un Polijas mācībām Polijas ziemeļos vairāki kaujas tanki “M1A2 Abrams” tiks nogādāti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kur tie atradīsies līdz NATO starptautiskā bataljona darbības sākumam pavasarī.

ASV vēstniecība Latvijā pagaidām nesniedza plašākus komentārus par to, cik tanku ierašanās Latvijā gaidāma, kā arī to, kad tas varētu notikt.

 


Foto: military-today.com

Saistītās tēmas: ASV karavīriBruņutehnikaDigitālāDrošība

youtube icon
Abonēt youtube