Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu šodien Pasaules kausa izcīņas 7.posma sacensībās Īglsā, Austrijā izcīnīja pirmo uzvaru šosezon! Tieši pirms gada šajā trasē Melbārža četrinieks izcīnīja Pasaules čempiona titulu. Oskars Ķibermanis, Jānis Jansons, Matīss Miknis un Raivis Zīrups izcīnīja 8.vietu. Tikmēr Uģis Žaļims, Helvijs Lūsis, Dāvis Spriņģis, Kaspars Brezinskis tikai 17.vietā.

2.vietā šoreiz šveicieša Riko Petera vadītā ekipāža, kas tikai par vienu simtdaļu apsteidza amerikāņa Stīvena Holkomba četrinieku.

Melbārža četrinieks pirmo braucienu sāka paši pirmie, kad ledus kvalitāte bija vislabākā. Lai arī komandā šobrīd veselības problēmas ir gan Dreiškenam, gan Vilkastem, finišā viņi palika nepārspēti. Otrajā braucienā gan tikai 5.rezultāts, bet ar to bija pieteikami, lai paliktu 1.vietā.

Ķibermaņa kvartetam šoreiz nepaveicās ar izlozi – 14.starta numurs pirmajā braucienā, kad trase jau bija zaudējusi ātruma īpašības. Lai arī brauciens bija bez rupjām kļūdām, augstāk par 12.vietu neizdevās tikt. Tieši aiz viņiem finišēja Žaļima ekipāžai, kurai gan šoreiz krietni veiksmīgāka izloze – 4.numurs, bet brauciens bija ar kļūdām.

Viens no favorītiem, vācietis Johaness Lohners tika diskvalificēts vēl pirms sava iznāciena uz starta – tiesneši bija fiksējuši pārkāpumu par atļauto slidu maksimālo temperatūras pārsniegšanu. Tikmēr Alekseja Stulņeva ekipāža no Krievijas pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu jau pēc finiša atzīmes, izslīdod ar bobu no trases ledus daļas, kā rezultātā mazliet satraumēja komandas biedrus, bet tas nebija šķērslis, lai divu braucienu summā ieņemtu 5.vietu.

Vēl šoreiz startēja arī trīs sieviešu četrinieku ekipāžas, kuras palika pēdējās vietās – visaugstāk 29.vietā bija Hamfrīsa no Kanādas, 30.vietā vēl viena kanādiešu ekipāža ar piloti Rislingu, bet 31.vieta – rumānietes Konstantīnas ekipāžai.

Lai arī Pasaules kausa sezona noslēgsies tikai marta otrajā pusē Korejā, šīs bija pēdējās sacensības pirms gaidāmā Pasaules čempionāta, kas jau pēc divām nedēļām notiks Vācijā, Kēnigszē trasē.


Avots: bobslejs.lv

Saistītās tēmas: BobslejsĪglsaOskars Melbārdis

youtube icon
Abonēt youtube