Kā ziņo Miami Herald, žurnālistu rokās ir nonākusi vēstule, ko ir rakstījis viens no galvenajiem 2001. gada 11. septembra terorakta aizdomās turamajiem – Halids Šeihs Mohameds.

Vēstulē viņš vēršas pie bijušā ASV prezidenta Baraka Obamas. Pēc izdevniecības datiem, Mohameds, kurš atrodas Guantanamo cietumā, savu vēstuli adresēja Obamam 2015. gadā, taču cietuma darbinieki parūpējās par to, lai saturs paliek nenogādāts.

Savukārt tā paša gada septembrī ieslodzītā advokāts apstrīdēja šādu rīcību, un tiesnesis Džeims Pols ļāva nogādāt vēstuli adresātam. Tajā brīdī Obama gatavojās pamest Baltā nama sienas pēc otrā prezidentūras termiņa.

Savā 18 lapaspušu garajā vēstulē 51 gadu vecais Mohameds raksta: “Tie nebijām mēs, kas uzsāka karu pret jums 9/11. Tie bijāt jūs un jūsu valsts diktatori.” Viņš nosauc Obamu par “Čūskas galvu”.

c

“Es būšu laimīgs vientulībā manā kamerā, lūdzot Allahu visu manu atlikušo dzīvi un nododu viņam visus savus grēkus. Un ja jūs piespriedīsiet man nāves sodu, es būšu vēl laimīgāks satikt Allahu un manus labākos draugus, kurus jūs negodīgi nogalināt visā pasaulē un Osama bin Ladenu.”

“Es nekad nelūgšu jūs un jūsu valsti par apžēlošanu. Dariet, ko vēlaties darīt. Mana brīvība , mans gūsts un mana nāve ir lāsts visiem ļaunuma darītājiem un tirāniem,” raksta Mohameds.  Kā arī viņš pasvītro, ka ASV rokas vēl nav nožuvušas no “mūsu brāļu, māsu  un bērnu asinīm, nogalinātiem Gazā”.

Halids Šeihs Mohameds ir viens no pieciem aizturētajiem, kurš atrodas Guantanamo cietumā par 2001. gada 11. septembra teroraktu. Viņu notvēra 2003. gadā Pakistānā un trīs ar pusi gadus turēja vienā no slepenajiem CIA cietumiem, kur pakļāva nežēlīgām pratināšanas metodēm, taču 2006. gadā viņu pārveda uz Guantanamo.

Pilnu 18 lapaspušu garu vēstuli var izlasīt šeit. 

 

 


 

Saistītās tēmas: Halids Šeihs MohamedsVēstule

youtube icon
Abonēt youtube