Vai drēgnā, nepatstāvīgā un pelēcīga ziema tevi nomāc? Vai nevari sagaidīt pavasari, kad ik rītu tevi modinās putnu čalas, siltā saule un kaut kur klusībā sprāgstošie pumpuri? 

Jā, mēs tevi saprotam! Taču, kā šo drūmo laiku pavadīt pēc iespējas labāk? Kā nepakļauties nemieram, depresijai un sliktajam garastāvoklim?

Eksperti, kā vienmēr, apgalvo, ka noskaņojumu uzlabo mīļie cilvēki apkārt, fiziskas aktivitātes un hobiji, kas liek sejā parādīties smaidiem. Tomēr ir vēl viens veids, kā uzlabot slikto noskaņojumu – ēdiens, bet ne jau šāds tāds ēdiens!

Uzzini, kuri pārtikas produkti spēs uzlabot garastāvokli!

Brazīlijas rieksti

Vien trīs šie apbrīnojami barojošie rieksti ir pietiekami, lai saņemtu ieteicamo selēna diennakts devu – galvenā minerāla, kas nepieciešams, lai apkarotu depresiju, aizkaitināmību un nemieru.
Glabā šos riekstus ērtā vietā, lai tos baudītu kā brokastīs, tā launagā, pievienojot salātiem, kokteiļiem vai baudot tāpat.

Auzu pārslas

Ne tikai lieliskas brokastis, bet arī lielisks veids, kā uzlabot noskaņojumu. Tās lēni pārstrādājas, kā rezultātā cukura līmenis asinīs tiek nodrošināts normas robežās, mazinot garastāvokļa svārstības.

Lasis

Bagātīgs Omega-3 taukskābju avots, kas palīdz mazināt depresiju un slikto garastāvokli. Nedēļā nobaudi vismaz 140 gramus laša. Tas lieliski garšos kopā ar zaļumiem un citronu sulu.

Melnā šokolāde

Saprotams, ka jebkura šokolāde mums liks justies laimīgiem. Bet zinātniski runājot, divi nelieli melnās šokolādes gabaliņi (vismaz 70% kakao) smadzenēs atbrīvo endorfīnus un palielina serotonīna līmeni, kas savukārt palēnina stresa hormonu un pazemina trauksmi.

Lēcas

Lēcas palīdz smadzenēs radīt vairāk serotonīna, kas atbild par to, cik laimīgi jūtamies. Kad mūsos ir serotonīna deficīts, pastiprināti izjūtam trauksmi, nemieru, depresiju un, iespējams, gremošanas traucējumus. Lēcas paaugstina arī dzelzs līmeni asinīs.


Foto: iStock

Saistītās tēmas: labs noskaņojumuslaimelasislēcasserotonīns

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube