Foto: Pexels/Dana Tentis

Lasis ir augstvērtīgs produkts, bagātīgs ar virkni veselībai nepieciešamām uzturvielām, ko uztura speciālisti iesaka baudīt vismaz divas reizes nedēļā. Lai tā garšu padarītu interesantāku, šefpavārs Raimonds Zommers lasim piešķir austrumnieciskas notis, lai cik neparasti tas arī neizklausītos.

“Šī recepte ir ideāla tiem, kuri vēlas ātri un viegli pagatavot ko garšīgu, neizmantojot daudzas sastāvdaļas. Indijas garšvielas piešķir lasim jaunu un bagātīgu garšu, kas patiks visai ģimenei, iespējams pat arī mazākajiem. Gatavojot zivs ēdienu svarīgi ir atcerēties, ka no tā var pagatavot arī zivs buljonu, kas noderēs, kad vajadzēs ātri pagatavot gardu maltīti visai ģimenei,” stāsta Zommers.

Laša fileja ar Indijas garšu

Sastāvdaļas:

Vesels lasis (var izmantot arī paliju vai foreli)

300 g Saldais krējums

120 g “Korma” mērce

10 g “Tom Kha” zupas garšviela

25 g Citrona sula

180 g Sparģeļi

100 g Mazā paprika

180 g Ķiršu tomāti

40 g Spināti

Pagatavošanas gaita:

Sagatavojam laša steikus: zivi sagriežot vairākos vienāda izmēra medaljonos

Pagatavo mērci: uzsilda pannu un tad tajā lej iekšā saldo krējumu, “Korma” mērci un visu izmaisa kārtīgi. Pēc tam pievieno “Tom Kha” zupas garšvielu un vēlreiz kārtīgi visu izmaisa un pievieno citrona sulu.

Gatavojam lasi: pagatavotajā mērcē uz lēnas uguns liek cepties sagatavotos laša medaljonus. Tos uz vienas puses cep aptuveni trīs minūtes, apgriež uz otru pusi un turpina gatavot.

Sagatavojam dārzeņus: kamēr zivs gatavojas, sparģeļiem nogriežam cietos galus. Mazās paprikas pārgriež uz pusēm un izņem ārā sēkliņas un ķiršu tomātus noņemam no zariņiem.

Sagrieztos dārzeņus liek pannā un gatavo apmēram divas minūtes. Beigās mērcē iecilā svaigus spinātus.

Zivs gabaliņus ar mērci pasniedz kopā ar svaigiem spinātiem.\

Lasiet arī: Karstasinīga, netradicionāla, dīvaina – kāda mamma esi tu

Lasiet arī:  No sešiem rītā līdz diviem dienā – Grevcova sākusi veikt sabiedriskos darbus

youtube icon
Abonēt youtube