Jau vairāk nekā mēnesi Kauņā, Lietuvā, darbojas rekonstruētā autoosta, ko tās operatori dēvē par modernāko Austrumeiropā.

Kauņas iedzīvotājus un pilsētas viesus jaunā autoosta sagaida ne tikai ar modernu ēku un iespaidīga lieluma pulksteni, bet arī ar daudz plašāku pasažieru uzgaidāmo zāli, mūsdienīgu pasažieru informēšanas sistēmu, pazemes autostāvvietu un daudziem citiem jauninājumiem.

Kauņas autoostā ir 21 iekāpšanas platforma un trīs platformas pienākošajiem autobusiem. Pasažieru informēšanai ierīkoti daudzi informācijas ekrāni.

Jaunā autoosta ir ne tikai skaistāka un modernāka, bet arī informatīvāka. Pasažieri var viegli un ātri uzzināt vajadzīgo informāciju par autobusu atiešanu un pienākšanu. Visa informācija tiek sniegta reālajā laikā,” stāstījis akciju sabiedrības “Kautra” ģenerāldirektors Lins Skardžuks.

Daudz neredzētu jauninājumu

Kauņas autoostā pasažieriem ir iespēja pašiem iegādāties arī autobusu biļetes. Līdztekus parastajām biļešu kasēm te darbojas arī pašapkalpošanās kases, kurās pasažieri var vienkārši un ātri nopirkt autobusa biļetes, norēķinoties ar bankas karti. Tas ir pirmais šāda veida biļešu tirdzniecības terminālis Lietuvā.

Vēl viens interesants un līdz šim mūsu valstī vēl neredzēts jauninājums ir pašapkalpošanās pasta terminālis. Tagad Kauņas iedzīvotāji var vienkāršāk un ātrāk atdot vai saņemt savus sūtījumus, pat neizkāpjot no sava automobiļa. Sūtījumu nogādei ierīkota vienvirziena iela starp autoostu un līdzās esošo viesnīcu.

Pasažieri un viņu tuvinieki var vēl ērtāk ierasties Kauņas autoostā un atstāt savu automobili pazemes autostāvvietā. Bezmaksas publiskajā pazemes stāvlaukumā var novietot gandrīz divsimt automobiļu. Paredzēts ierīkot arī novietni vairāk nekā 100 divriteņiem, tā mudinot cilvēkus uz videi draudzīgāku ceļošanu.

Autobusus Kauņas autoostā sagaida vēl viens jaunievedums – sistēmvadāmas barjeras. Autoostā var iebraukt tikai tie autobusi, kas reģistrēti iekšējā sistēmā.

Droši varam apgalvot, ka rekonstruētā Kauņas autoosta ir modernākā ne vien Lietuvā, bet arī visā Austrumeiropā,” uzsvēris L. Skardžuks.

Kauņas arhitektūras zīmols

Veidojot Kauņas autoostu, centāmies, lai tā būtu funkcionāla, mūsdienu prasībām maksimāli atbilstoša, ahitektoniskā ziņā ne tikai moderna, bet galvenais ilgi nenovecojoša. Mums ir izdevies šo lielo, tehnoloģiski sarežģīto ēku iekomponēt kultūras mantojuma teritorijā, saskanīgi organizējot autobusu darbu un vienlaikus radot jaunu Kauņas arhitektūras zīmolu. Tādēļ priecājos, ka jaunā Kauņas autoosta lieliski kalpo paredzētajam mērķim un vienlaikus ar savu arhitektūru rada pievienoto vērtību pilsētai un valstij,“ izteicies autoostas arhitekts Gintars Balčītis.

Izpelnījusies lielu uzmanību

Rekonstruētajā Kauņas autoostā jau paspējuši paviesoties arī īpaši ciemiņi – to apmeklējusi Lietuvas Republikas prezidente Daļa Grībauskaite.

Prezidentei tika sarīkota īpaša ekskursija pa jauno autoostu. Viesošanās laikā prezidente atrada iespēju arī parunāties ar pasažieriem.

Vienmēr patīkami uzņemt tik cienījamus viesus. Tas ir vēl viens apliecinājums, ka darbs paveikts labi un mēs Kauņā esam tikuši pie patiesi iespaidīgas autoostas. Gaidīsim prezidenti te atgriežamies jau kā pasažieri,“ sacījis Skardžuks.

Daudz uzmanības Kauņas autoosta saņēmusi arī saistībā ar pilsētas pašvaldības rīkoto akciju, kurā Kauņa apsveica Viļņas iedzīvotājus pilsētas 694. dzimšanas dienā un aicināja bez maksas apmeklēt Kauņu. Šai nolūkā tika organizēti 15 bezmaksas autobusu reisu no Viļņas uz Kauņu un sarīkotas vairākas ekskursijas pilsētas iepazīšanai. Lēsts, ka šīs akcijas laikā jauno Kauņas autoostu apmeklēja vairāk nekā 1000 ciemiņu no Viļņas.

Lielākā Lietuvā

Kauņas autoostu diennaktī apmeklē vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku; tur iegriežas vidēji 700 starppilsētu un starptautisko autobusu. Autoostas ēkas kopējā platība ir 13 200 kvadrātmetru.

Kauņas autoosta celta par privātiem līdzekļiem, projektu attīstīja slēgtā akciju sabiedrība “Kautros nekilnojamasis turtas”. Autoostas celtniecība izmaksāja vairāk nekā 9 miljonus eiro.

Saistītās tēmas: AustrumeiropaAutoostaKauņa

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube