Šogad pali lielas problēmas nesagādās, šodien žurnālistiem sacīja VSIA “Latvijas vides, ģeoloģijas, meteoroloģijas centrs” Prognožu un klimata daļas vadītājs Andris Vīksna.

“Palu sezona šogad ir sākusies aptuveni mēnesi agrāk nekā parasti. Lielākajā daļā Latvijas upju ledus jau ir izgājis, izņemot Daugavu. Tā arī patlaban ir lielākā problēma, piemēram, patlaban Pļaviņās ūdens līmenis sasniedzis 2.brīdinājuma pakāpes līmeni,” stāstīja Vīksna.

Viņš piebilda, ka pārējā Daugavas daļa ir mierīgāka, un, domājams, ka lielas problēmas pali nesagādās, lai gan ūdens tuvākajās dienās vēl paaugstināsies.

“Jārēķinās, ka katru gadu Daugavas baseinā palienes applūdīs, tā ir tāda Daugavas baseina īpatnība. Nākamās nedēļas laikā ūdens līmenis un notece Daugavas baseinā saglabāsies augsta, bet problēmām nevajadzētu būt,” skaidroja Vīksna.

BNS jau ziņoja, ka Daugavā pie Pļaviņām strauji cēlies ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Ūdens līmenis sasniedzis 10,46 metrus, šī ir līdz šim augstākā sasniegtā atzīme. Nedēļas sākumā ūdens līmenis sasniedza 9,8 metru atzīmi, bet vakar ūdens līmenis svārstījās, taču nepārsniedza 7,6 metrus.

Arī Krāslavas novadā paaugstinājies ūdens līmenis, sasniedzot 5,97 metrus.

Jēkabpilī Daugavas ūdens līmenis ir 6,35 metri, bet pie Jersikas, Līvānu novadā, ūdens līmenis ir 6,5 metri, kas nozīmē, ka ūdens līmenis šodien tur nav krasi mainījies.

Lejpus Jēkabpils pie Zeļķu tilta ūdens līmenis nokrities līdz 6,01 metram.


Foto: Edijs Pālens | LETA

Saistītās tēmas: LatvijaLVĢMCPali

youtube icon
Abonēt youtube