Lietuva šodien svin Neatkarības atjaunošanas dienu – 27.gadskārtu, kopš toreizējā Lietuvas Augstākā Padome jeb Atjaunotais Seims pieņēma aktu par valstiskās neatkarības atjaunošanu.

“Lietuvas Republikas Augstākā Padome, pauzdama tautas gribu, nolemj un svinīgi pasludina, ka tiek atjaunota 1940.gadā svešu spēku apturētā Lietuvas valsts suverēno pilnvaru izpilde un no šā brīža Lietuva atkal ir neatkarīga valsts,” teikts aktā “Par neatkarīgas Lietuvas valsts atjaunošanu”, kas tika pieņemts vēlā 1990.gada 11.marta vakarā. Par šo aktu toreiz balsoja 124 deputāti, bet vēl seši parlamenta locekļi no balsošanas atturējās.

Svētku pasākumi Viļņā sāksies ar ziedu nolikšanu pie pieminekļa “Vēsts” Neatkarības laukumā iepretī Seima ēkai. Plkst.10 Lietuvas parlaments pulcēsies uz svinīgu sēdi vēsturiskajā 11.marta zālē.

Pusdienlaikā Neatkarības laukumā tiks svinīgi uzvilkti triju Baltijas valstu karogi. Pēc ceremonijas sāksies gājiens “Mūsu brīvība”, kura priekšgalā soļos Lietuvas armijas Goda sardzes rotas un Lietuvas Bruņoto spēku orķestris. Gājienā, kas pa Ģedimina prospektu virzīsies uz Katedrāles laukumu, tiks nests milzīgs, 400 metrus garš Lietuvas karogs.

Visi interesenti šai dienā varēs apmeklēt Seima ēku, kur paredzēti koncerti, izstādes, radošās darbnīcas bērniem un dokumentālo filmu skate.

Viļņas katedrālē notiks Svētā mise, paužot pateicību Dievam par valstij dāvāto brīvību.

Vakarpusē Viļņas Katedrāles laukumā norisināsies Neatkarības atjaunošanas dienas koncerts “Esmu stipra, skanīga, skaista”, bet Sv.Jāņa baznīcā koncerts “Universitāte – pilsētai”.

Plaši svētku pasākumi šai dienā notiks arī citviet Lietuvā.

 

Saistītās tēmas: LietuvaNeatkarības atjaunošanas diena

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube