Norvēģijas augstākās līgas izslēgšanas turnīrā svētdien tika aizvadīta visu laiku ilgākā hokeja spēle, kur uzvarētājs tika noskaidrots vien astotajā pagarinājumā.

Izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla mačā “Storhamar” savā laukumā ar 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pārspēja Sarpsborgas “Sparta” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 3-2.

Uzvaru mājiniekiem šī mača 217.minūtē iemeta Jūakims Jensens, taču tad jau lielākā daļa no vairāk nekā 5000 sanākušajiem līdzjutējiem bija devušies mājās.

Šis mačs pēc vietējā laika sākās sešos vakarā, bet noslēdzās plkst.2.33 naktī.

Par šī mača labākajiem hokejistiem tika nosaukti abu komandu vārtsargi, kuri demonstrēja lielisku sniegumu. “Storhamar” cietoksni sargājušais Oskars Ēstlunds atvairīja 92 no 93 metieniem, kamēr viņa kolēģis pretinieku vārtos tika galā ar Sāmuels Vards tiks galā ar 94 no 96 raidījumiem.

Iepriekšējais rekords kā ilgākajai spēlei vēsturē piederēja Nacionālajai hokeja līgai, kad 1936.gadā savā starpā tikās Detroitas “Red Wings” un Monreālas “Maroons”, kopumā nospēlējot 176 minūtes un 30 sekundes.

Norvēģijas čempionāta izslēgšanas turnīrā sacenšas arī Latvijas aizsarga Maksima Ponomarenko pārstāvētā valsts čempione “Lorenskog”, kas sērijā pašlaik ar 3-2 uzvar “Lillehammer” vienību. Latvijas hokejista pārstāvētā komanda regulārajā čempionātā ierindojās otrajā vietā.

Saistītās tēmas: HokejsNorvēģijaPagarinājumiSpēle