Foto izgūts no Facebook @Food Union

Neskatoties uz humanitārajiem un ekonomiskajiem izaicinājumiem, kādi bijuši uzņēmējdarbībā un sabiedrībā kopumā 2022.gadā, ražotājam “Food Union” izdevies izvērst eksporta apjomus astoņās valstīs. Tai skaitā – pirmo reizi uzsākt biezpiena sieriņu “Kārums” eksportu uz Norvēģiju un Uzbekistānu, kā arī atjaunot eksportu uz Ukrainu līdzvērtīgā apjomā kā pirms kara.

Līdzās Norvēģijai un Uzbekistānai, aizvadītajā gadā uzņēmums ir atradis jaunus eksporta klientus arī Īrijā, Turcijā, Nīderlandē un Kazahstānā ar krēmsiera, biezpiena sieriņu un saldējuma produktiem. Vienlaikus uzņēmums ir trīskārši audzējis eksporta apjomus uz Poliju, Moldovu un Igauniju, informē uzņēmums.

“Esmu gandarīta, ka pērn ieguldītie resursi jaunu eksporta partneru piesaistē, piemēram, dalība vairākās ārzemju pārtikas izstādēs un potenciālo partneru uzņemšana Latvijā “Rīgas piena kombinātā”, ir vainagojušies ar labiem rezultātiem. 2023.gadā un turpmāk eksports turpinās būt viena no mūsu uzņēmuma stratēģiskajām prioritātēm, jo gan mūsu pašu ražošanas kapacitāte, gan arī pašmāju zemnieku saražotā svaigpiena apjomi ir ievērojami lielāki par to, cik nepieciešams vietējam patēriņam. Turpmāk mūsu eksporta produktu portfelī būs ne vien Latvijā iecienīti piena, saldējuma un HoReCa produkti, bet arī pēc klientu prasībām speciāli izstrādāti privāto preču zīmju produkti,” komentē “Food Union” Latvijā ģenerāldirektore Irēna Holodnaja.

Šobrīd “Food Union” Latvijā radītos piena produktus un saldējumu eksportē uz vairāk nekā 20 pasaules valstīm. Pēc apjoma lielākais eksporta tirgus ir Azerbaidžāna, kurā “Food Union” ieņem vadošo pozīciju skābā krējuma kategorijā.

Otra lielākā eksporta valsts apjoma ziņā atkal ir kļuvusi Ukraina, kurā pirms kara “Food Union” pārdeva ievērojamus apjomus krēmsiera, kara sākumā pilnībā pārtrauca piegādes, taču atgriezās tiklīdz tas bija iespējams. Trešajā vietā apjoma ziņā ir “Kārums” biezpiena sieriņu eksports uz Lielbritāniju. Līdzās šīm valstīm, uzņēmuma eksporta kartē ir arī tā dēvētie, mājas tirgi, kur atrodas grupas ražotnes un uzņēmumi – Dānija, Norvēģija, Igaunija, Lietuva, Rumānija un Ķīna, kā arī citas Rietumu un Ziemeļieropas valstis, Austrālija un Dienvidaustrumāzijas reģions.

Lasiet arī: VIDEO | «Esmu ļoti veca, taču ne idiote!» – noskaidrota planētas vecākā iedzīvotāja

Saistītās tēmas: biezpiena sieriņiFood UnionKārumsNorvēģija

youtube icon
Abonēt youtube