Turcijas un Nīderlandes diplomātiskā strīda ietekmē trešdien hakeri uzlauzuši lielu skaitu prominentu tvitera kontu, kuros turku valodā pausti antinacistiski paziņojumi.

Hakeru uzbrukumos, kuros izmantotas mirkļbirkas #Nazialmanya un #Nazihollanda, tika uzlauzti ievērojamu uzņēmumu vadītāju, mediju, valdības aģentūru, kā arī ierindas tvitera lietotāju konti. Daudziem uzlauztajiem kontiem nav nekādas acīmredzamas saistības ar Turcijas un Nīderlandes strīdu.

Hakeru uzlauztajos kontos tika publicēti tvīti ar nacistu simboliem un ierakstīta frāze “Tiksimies 16.aprīlī”, kas ir acīmredzama atsauce uz gaidāmo referendumu par Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana pilnvaru palielināšanu.

Hakeri uzlauza arī Eiropas Parlamenta (EP), kā arī franču politiķa Alana Žipē personīgo tvitera kontu.

Uzlauzti tika arī ASV Veselības ministrijas un britu sabiedriskās raidorganizācijas BBC Ziemeļamerikas redakcijas tvitera konti.

Tāpat uzlauzti ziņu aģentūras “Reuters” Japānas redakcijas, žurnāla “Forbes”, laikraksta “Bild”, kā arī organizāciju “Amnesty International” un UNICEF ASV nodaļas tvitera konti. Uzlauzts arī ASV Djūka Universitātes tvitera konts.

Jau vēstīts, ka attiecības starp Turciju un Eiropas valstīm ir pasliktinājušās saistībā ar Eiropas pilsētās plānotiem mītiņiem, kuros Turcijas ministri aģitētu tur dzīvojošos Turcijas pilsoņus 16.aprīlī gaidāmā referendumā balsot par Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana pilnvaru paplašināšanu.

Nīderlande sestdien neļāva Turcijas ministriem uzstāties turku mītiņos Roterdamā, lai pārliecinātu viņus gaidāmajā Turcijas referendumā balsot par prezidenta Erdoana pilnvaru paplašināšanu.

Nīderlande anulēja nolaišanās atļauju Turcijas ārlietu ministra Mevlita Čavušolu lidmašīnai. Kad uz Roterdamu no Vācijas atbrauca Turcijas ģimeņu lietu ministre Fatma Betila Sajana Kaja, viņa netika ielaista Turcijas konsulātā Roterdamā un pēc vairākas stundas ilgām sarunām tika izraidīta no Nīderlandes un eskortēta atpakaļ uz Vācijas robežu.

Protestējot pret Nīderlandes lēmumu, naktī uz svētdienu Roterdamā notika plaši protesti, kuros piedalījās galvenokārt turku izcelsmes iedzīvotāji. Lai savaldītu protestētājus, policija izmantoja spēku.

Turcija solīja nepalikt atbildi parādā, un Erdoans nosauca nīderlandiešus par “fašistiem, nacistu pēctečiem, kas neko nesaprot no politikas vai starptautiskās diplomātijas”.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: HakeristrīdsUzlaušana

youtube icon
Abonēt youtube