Vakardien Norvēģijas galvaspilsētā Oslo ar 15 kilometru masu startu noslēdzās Pasaules kausa izcīņa biatlonā. Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs demonstrēja izcilu sniegumu un pirmo reizi karjerā stājās uz goda pjedestāla PK posmā, izcīnot otro vietu.

Sezonas noslēdzošajā sacensībā piedalījās planētas 30 labākie sportisti, tajā skaitā Andrejs Rastorgujevs ar 22. starta numuru. Pirmajā šautuvē viņš nekļūdīgi sašāva visus piecus mērķus un tobrīd ieņēma septīto vietu.

Otrajā šaušanā guļus viņš sašāva četrus mērķus, nopelnot vienu soda apli un nokrītot uz 16. pozīciju. Līdz trešajai šaušanai latvietis demonstrēja fantastisku ātrumu un atguva 19 sekundes, kas deva kāpumu par septiņām vietām.

Šaujot stāvus, kļūdījās gandrīz visi, tostarp Rastorgujevs, kuram viens soda aplis. Precīzi bija tikai trīs sportisti – Martēns Furkads, viņa tautietis Beatrikss un čehs Šlezingers. Pārējie kļūdījās vismaz pa reizei un latvietis tobrīd ieņēma 13. vietu

Ceļā uz pēdējo ugunslīniju sacensību līderis Furkads strauji kāpināja tempu, atraujoties no pārējiem. Pēdējā šautuvē Andrejs nesteidzīgi, bet precīzi sašāva visus mērķus un no šautuves izbrauca kā trešais.

Pēdējā aplī Rastorgujevs atkal lika lietā savu izcilo sportisko formu, atspēlējot piecas sekundes un 13. kilometrā noķerot otrajā vietā esošo austrieti Simonu Ederu.

Furkads izcīnīja pirmo vietu, bet Rastorgujevs, pārliecinoši apsteidzot Ederu par 15 sekundēm, ieguva vēsturisku otro vietu! Rastorgujevam tas bija pirmais pjedestāls PK posmos.

Jāatgādina, ka pēdējo reizi Latvijai godalgotu vietu PK posmā atveda Ilmārs Bricis, kurš to paveica pirms 11 gadiem.

Resursi: http://www.andrejsrastorgujevs.com/lv/

Saistītās tēmas: BiatlonsLatvija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube