Martā, veicot pārbaudes Rīgas Centrāltirgū, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no tirdzniecības izņēmis 803 kilogramus augļu un dārzeņu, tostarp tomātus, papriku, ziedkāpostus, citronus, bumbierus, banānus, kivi un avokado, informēja PVD pārstāvji.

Daļai izņemto preču nebija iespējams identificēt īpašniekus, bet daļai tirgotāji nevarēja uzrādīt preču izcelsmi apliecinošus dokumentus.

Izņemtie augļi un dārzeņi nodoti Rīgas Zooloģiskajam dārzam dzīvnieku ēdināšanai.

PVD uzsver, ka, tuvojoties pašmāju dārzeņu jaunajai sezonai, dienests pastiprinātu uzmanību pievērsīs svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecībai – preces kvalitātei, uzglabāšanas apstākļiem un informācijai, kuru par preci patērētājam sniedz tirgotājs.

Pagājušā gada pavasara-vasaras sezonā PVD pārbaudīja 2216 uzņēmumus, kas nodarbojas ar svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecību. 15% no tiem PVD konstatēja dažādus ar izcelsmes valsts norādēm saistītus pārkāpumus – preces izcelsmes valsts nebija norādīta vispār vai bija norādīta nepareizi.

PVD aicina patērētājus būt prasīgiem un atgādina, ka pircējiem ir tiesības zināt pārtikas produkta izcelsmi. Aizdomu gadījumā pircēji ir aicināti informēt PVD, zvanot uz uzticības tālruni 67027402, atstājot maksimāli precīzu informāciju par tirgotāju un iespējamo problēmu uzticības tālruņa automātiskajā atbildētājā.

Saistītās tēmas: augļidārzeņiPVDRīgas Centrāltirgustirdzniecība

youtube icon
Abonēt youtube