Šogad pavasarī divas dienas – 29.aprīlī un 30.aprīlī tiks svinēta UNESCO starptautiski atzītā Dejas diena, kur par galvenajiem izteiksmes līdzekļiem atkal kļūs ķermeņa kustības un visa uzmanība tiks koncentrēta dejai Latvijā, informē “DEJAS DIENAS 2017” projekta vadītāja Ina Ločmele. 

 

Dejas dienas 2017 pasākumus ievadīs 29.aprīlī iekustēšanās nodarbības Vērmanes dārzā no plkst. 12:00 līdz 12:30 un Ziedoņdārzā no plkst. 13:00 līdz 13:30. Apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties vairākās Dejas dienas 2017 meistarklasēs – satikt Latvijas vadošos horeogrāfus un dejotājus, iepazīties ar meistarklašu vadītājiem – iegūt priekšstatu par gaidāmajām svētdienas meistarklasēm, kā arī kopīgi iedejot starptautisko Dejas dienu ar prieku par kustību.

Visas svētdienas garumā, 30.aprīlī norisināsies 15 bezmaksas deju meistarklases 5 deju zālēs Rīgā laika posmā no plkst. 11:00 līdz 16:30 Latvijas vadošo laikmetīgās dejas horeogrāfu vadībā. Kā pieredzējušam, tā arī mazliet ieinteresētiem – visiem būs iespēja pieredzēt dažādus laikmetīgās dejas veidus, kontaktimprovizāciju, brazīļu dejas – cīņas mākslu Capoeiru, džeza deju, dejas nodarbību bērniem ar/un vecvecākiem, u.c. Notiks arī nodarbības, kas izies ārpus ierastajiem dažādu dejas tehniku apgūšanas rāmjiem, piemēram, Buto nodarbība par ķermeņa apziņas paplašināšanu.

Ar meistarklašu saturu, pašiem meistariem, norises vietām un precīzu laika plānu var iepazīties www.dejasdiena.lv

Dejas dienas 2017 notikumi noslēgsies svētdienas vakarā plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrā ar Latvijas Kultūras koledžas studentu laikmetīgās dejas izrādi Ilzes Zīriņas horeogrāfijā “Tirgus”, kur dejotājas apcer savas “lidotāja spējas” un meklē savu izpausmes brīvību.

Arī ārpus Rīgas tiek svinēta Dejas diena – Cīravā no 25.aprīļa līdz 29.aprīlim norisināsies dažādas bezmaksas dejas meistarklases un būs iespēja redzēt horeogrāfes A.Bankavas laikmetīgās dejas izrādi “Fafabulala”.

Kā ikgadēja tradīcija Latvijā Dejas diena aizsākās 2006. gadā, kad horeogrāfe Olga Žitluhina ierosināja rīkot svinības par godu UNESCO atzītajai Starptautiskajai Dejas dienai, kuru pasaulē atzīmē 29.aprīlī.

Visi Dejas dienas pasākumi un meistarklases paredzētas ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju. Un pavisam noteikti arī tiem, kuri to nekad nav darījuši, vēršot uzmanību uz deju kā mākslas formu, tāpat arī kā uz veselīga un harmoniska dzīvesveida izpausmi.

DEJAS DIENU 2017 ar Rīgas domes atbalstu rīko biedrība Horeogrāfu asociācija.

Sadarbības partneri: Latvijas Kultūras akadēmija; Latvijas Kultūras koledža; deju studija Ritms; dejas un personības kultūras centrs I-DEJAS MĀJA; MĀ telpa; poligrāfijas uzņēmums UnitedPress; Serveris.lv.

Plašāk par DEJAS DIENAS 2017 notikumiem www.dejasdiena.lv

Ilustratīvs foto | iStock

Saistītās tēmas: dejaDejas dienas 2017

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube