Publicitātes foto

Šī gada 3. septembrī norisināsies līdz šim nebijusi lielakcija “Gaismas krasts”, kuras ietvaros vairāku desmitu kilometru garumā pilnīgākiem svešiniekiem sadodoties rokās tiks izdejots Baltijas jūras krasts.

Akcijā tiek aicināts piedalīties ne tikai dejotāji ar pieredzi, bet ikviens Latvijas iedzīvotājs, neatkarīgi no vecuma vai dejotprasmes. Idejas autore, producente Inese Lukaševska uzsver, ka ir dažādi veidi kā apvienot Latvijas tautu. Var to darīt caur protesta akcijām, bet var arī caur kultūru un mākslu, notikumu, kas liks mums atkal sajust kopības garu un piederības sajūtu valstij.

Akcijas nosaukums “Gaismas krasts” ir veidots, lai izceltu pasākuma idejisko kodolu. Dalībnieki izdejojot īpaši akcijai veidotu horeogrāfiju dejas laikā simboliski iedegs gaismu, kā cerības simbolu rītdienai.

Pasākuma mērķis ir apvienot paaudzes, neatkarīgi no to vecuma, dzīves vietas vai dejotprasmes. Vienlaikus veicinot Latvijas iedzīvotāju piederības sajūtu ne tikai dejai, kā mākslas žanram, bet arī valstij, atdzīvinot un veicinot šobrīd mūsos dusošo patriotismu, uzsver organizatori.

Akcijas tapšanā ir iesaistījušies Latvijā un pasaulē atzīti mākslinieki, kā arī šim notikumam par godu ir radīts īpašs skaņdarbs, akcijas himna, kuras autori ir komponists Rihards Zaļupe, mūzikas producents Kaspars Ansons un teksta autore Sondra Zaļupe. Skaņdarba ieskaņošanā apvienojušies tādi Latvijā iemīļoti mūziķi kā Intars Busulis, Kato, Kaspars Bārbals, koris Maska ar diriģentu Jāni Ozolu un daudzi citi. Savukārt horeogrāfiju radījusi Liene Grava un Ģirts Bisenieks. Pasākuma idejas autore, producente Inese Lukaševska skaidro, ka šī ļoti neordinārā ideja ir ļoti ilgi lolota, taču, lai  arī tai ir nulles budžets, tajā ikviens varēs piedalīties bez dalības maksas.

Lasiet arī: Video: Izrādās, ka Mairis Briedis ir arī labs dejotājs

Saistītās tēmas: akcijabaltijas jūradeja

youtube icon
Abonēt youtube