ASV īstenotais raķešu trieciens Sīrijai nāk piecus gadus par vēlu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V).

Vaicāts, vai redz, ka ASV rīcība ir veids, kā ātrāk izbeigt konfliktu Sīrijā, deputāts sacīja, ka, viņaprāt, šī rīcība nāk piecus gadus par vēlu. Viņš uzskata, ka kaut ko tamlīdzīgu vajadzēja darīt jau iepriekšējam prezidentam Barakam Obamam, tad, kad Sīrijas prezidents Bašars al Asads pirmo reizi uzbruka saviem iedzīvotājiem ar ķīmiskajiem ieročiem.

“Amerikai toreiz bija spēja faktiski iznīcināt Asada gaisa spēkus, tādā veidā samazinot viņa iespējas turpināt šo karu,” sacīja Kariņš. “[ASV prezidents Donalds] Tramps to dara gadiem vēlāk. Vai tas ko mainīs, nezinu, bet jebkurā gadījumā, tas pēkšņi izmaina situāciju,” teica deputāts.

Politiķis arī pauda, ka Asads ir palīdzējis Trampam nonākt vienā vai otrā pusē. “Ar to, ka Tramps ir uzbrucis Asadam, viņš ir sevi pretnostatījis Krievijai un faktiski atgriezis Ameriku atpakaļ mūsu pozīcijā,” vērtēja Kariņš.

Deputāts piebilda, ka situācijas risināšanai diplomātiski ir nepieciešama abu pušu vēlme runāt. Ar triecienu Sīrijai, iespējams, Tramps vēlas panākt šīs sarunas, vienlaikus parādot, “ja kas, tad mēs varam rīkoties”, norādīja deputāts.

Kā ziņots, ASV naktī uz piektdienu raidīja 59 spārnotās raķetes “Tomahawk” uz gaisa spēku bāzi Sīrijā, reaģējot uz šonedēļ Sīrijā notikušo ķīmisko ieroču uzbrukumu civiliedzīvotājiem.

Savienoto Valstu vēstniece ANO Nikija Heilija Drošības padomes ārkārtas sēdē paziņoja, ka raķešu trieciens Sīrijai bijis “samērīgs solis”. “ASV pagājušajā naktī spēra ļoti mērenu soli. Mēs esam gatavi darīt vairāk, taču ceram, ka tas nav nepieciešams,” norādīja Heilija.

Saistītās tēmas: ANOASVraķetesSīrijauzbrukums

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube