Lielākajai daļai jeb 71% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir nācies saskarties ar situāciju, kad darba intervijas laikā piedāvātais neatbilst realitātei pēc stāšanās amatā, liecina darba portāla “cvmarket.lv” veiktā aptauja.

Aptaujā 34% respondentu norāda, ka, sākot strādāt, viņu darba pienākumi izrādījušies plašāki vai citādāki, nekā ticis minēts intervijā. 23% aptaujāto atklāj, ka realitātē darba alga nav atbildusi solītajam. Tikmēr 9% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka darba grafiks atšķīries no tā, kas ticis minēts intervijā. Savukārt 5% respondentu atzīmējuši atbilžu variantu “nesaņēmu solītos labumus, piemēram, apdrošināšana, apmaksātas virsstundas”.

Bet 29% aptaujas dalībnieku atzinuši, ka intervijas laikā sniegtā informācija pilnībā atbilda reālajai situācijai.

Aptaujā vīrieši biežāk nekā sievietes sūdzējušies par to, ka realitātē darba alga nav atbildusi darba devēja iepriekš teiktajam. Savukārt ar plašākiem vai citādākiem darba pienākumiem, nekā sākotnēji solīts, ir saskārušies vienlīdz daudz abu dzimumu pārstāvji visdažādākajās vecuma kategorijās. Sievietes gan ir biežāk norādījušas, ka pēc stāšanās jaunajā amatā viņu darba pienākumi un citas nianses atbildušas intervijas laikā solītajam.

Citādāks darba grafiks pēc stāšanās amatā biežāk izrādījies pārdošanas, apkalpošanas un ražošanas nozarēs.

Aptaujā “Vai Jums ir nācies saskarties ar situāciju, kad darba intervijas laikā piedāvātais neatbilst realitātei pēc stāšanās darbā?” kopumā piedalījās 604 respondenti vidēji vecumā no 20 līdz 55 gadiem. Aptauja veikta laikā no 21.marta līdz 6.aprīlim.

 


Foto: pexels

Saistītās tēmas: AptaujaDarba intervijaDarbinieki

youtube icon
Abonēt youtube